Jak Odkryć Sens Życia?

Oko symbolizujące sens życia

Oko symbolizujące sens życiaPo co w ogóle żyć? Zastanów się ze mną nad tym zabawnie brzmiącym pytaniem! 🙂

Czytasz pierwszy artykuł z serii Jak Odkryć Sens Życia. Nie piszę ich po to, żeby Ci powiedzieć jak masz żyć, choć podzielę się swoją opinią. Najważniejsze jednak, abyś sam się nad tym zastanowił. Z tej refleksji wypłynie dla Ciebie radość z życia, której być może jeszcze nie doświadczyłeś.

No więc… Po co w ogóle żyć?

Czy jest sens żyć dla kasy i sukcesów?

Sporo ludzi w zachodniej kulturze żyje dla kasy, osiągnięć i tytułów, bo tak zostali wychowani. Nawet nie zastanawiają się, po co żyją. Po prostu zakładają z góry, że muszą dużo zarabiać i osiągnąć sukces. „Bo przecież wszyscy tak robią!” – tłumaczą sobie.

Czy Ty też myślałeś, że ostatecznym sensem Twojego życia jest materialny sukces? Gdybyś umarł bez kasy i magistra, czy uznałbyś swoje życie za porażkę?

Dla mnie osobiście życie dla kasy jest trochę bez sensu. Przecież i tak umrę i stracę wtedy wszystko, co materialne. Choćbym nie wiem co osiągnął, i tak to stracę. Gdybym żył dla sukcesu, byłbym skazany na porażkę.

Poza tym, osiągnąłem już sporo sukcesów w życiu. Zawsze wyglądało to tak, że cieszyłem się tymi sukcesami kilka dni, a potem znowu byłem niezaspokojony i chciałem więcej. Z tego co widzę każdy tak ma. Nacieszysz się chwilę swoim osiągnięciem, a potem zaczniesz gonić za innym.

Czy kasa i sukcesy to dla Ciebie powód, żeby żyć?

Czy jest sens żyć byle jak najdłużej?

Sporo ludzi nieświadomie myśli, że celem życia jest przetrwanie. Trzeba żyć zdrowo, ostrożnie i bezpiecznie. Trzeba mieć stabilną pensję, mieszkanie i podstawowe środki do życia. Trzeba wydłużyć swoje życie jak najbardziej się da.

Co jednak będziesz robić w tym swoim długim życiu? Wydłużać je dla samego wydłużania? Nie do końca rozumiem…

Z resztą, starając się wydłużać swoje życie też byłbyś z góry skazany na porażkę. I tak umrzesz. Nikt nie żyje wiecznie.

Według mnie nie ma znaczenia jak długo żyjesz. 20-latek czerpiący z życia garściami może doświadczyć znacznie więcej, niż żyjąca przez wszystkie swoje lata „byle jak najdłużej” emerytka. Długość to nie wszystko 🙂

Czy jest sens żyć dla zbawienia po śmierci?

Mmmm, pachnie jak religia!

Co Ty na to, żeby życie było służbą, obowiązkiem i pracą? Jeśli dobrze wykonasz tą służbę, to zasłużysz na nagrodę po śmierci w postaci zbawienia – życia wiecznego na lepszym świecie, niż ten.

Tą nagrodę podaruje Ci Bóg. Nigdy go nie widziałeś. Jednak czasem czujesz jego obecność w swoim sercu, więc na pewno istnieje. Ja też czuję tą boską obecność w sercu. On naprawdę istnieje!

Co Ty jednak na to: nigdy nie słyszałeś żeby Bóg kazał Ci poświęcić to ziemskie życie dla nagrody po śmierci. Przeczytałeś to w książce.

Tą książkę napisali ludzie, którzy również czuli Boga w swoim sercu. Tak jak Ty go czujesz podczas głębokiej modlitwy. Jednak są to słowa ludzi. Przestań poświęcać swoje życie dla słów z książki, a  zacznij słuchać tej Boskiej obecności w swoim sercu.

Gwarantuję Ci, że Bóg nie oczekuje od Ciebie służby i wyrzeczeń. Odkryłem to rozmawiając z nim.

Tobie też polecam osobistą modlitwę, podczas której znajdziesz własne odpowiedzi w temacie religii. Nie ufaj ludziom obiecującym nagrodę po śmierci w zamian za posłuszeństwo za życia.

Słuchaj swojego serca. Słuchaj Boga, który tam żyje.

Przemyśl to i odkrywaj sens życia w drugiej części, gdy jesteś na to gotowy:

Jak Odkryć Sens Życia część 2

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down