3 sekrety bezwarunkowej miłości

Ten artykuł jest o bezwarunkowej miłości. Piszę go, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć bezwarunkową miłość i częściej jej doświadczać. Po co?

 • Aby szara codzienność stała się fascynującą codziennością.
 • Aby rozwiązywanie konfliktów w relacjach z ludźmi było dla Ciebie banalnie proste.
 • No i oczywiście dlatego, że jest to niesamowicie przyjemne!

Jeśli nie wiesz jeszcze czym jest bezwarunkowa miłość, odsyłam Cię do artykułu, który odpowiada właśnie na to pytanie:

Czym jest bezwarunkowa miłość?

W tamtym artykule pomagam Ci odczuć bezwarunkową miłość. Odkąd go napisałem, dostaję od ludzi wzruszające maile z podziękowaniami. Jeśli jeszcze go nie przeczytałeś, zrób to teraz, bo warto!!!

W tym artykule, wypełnię lukę pomiędzy fizycznym odczuciem, a logicznym zrozumieniem. Ostatnio zaczynam coraz lepiej rozumieć bezwarunkową miłość i to pozwala mi jej doświadczać jeszcze mocniej.

Co więcej, pozwala mi to łatwiej rozwiązywać problemy (ze stresem, z ludźmi, z pracą) poprzez samo odczuwanie miłości!
Oto więc 3 sekrety bezwarunkowej miłości:

1. Kochając bezwarunkowo pozytywnie zmieniasz świat

Logiczne jest, i każdy o tym wie, że Twoje czyny i słowa wpływają na innych. Jasne, gdy promieniuje z Ciebie bezwarunkowa miłość, to będziesz mówił i robił bardziej pozytywne i wspierające innych rzeczy.

Jednak nie o takie zmienianie świata mi chodzi. Samo to, jak się czujesz, wpływa na ludzi wokół Ciebie.

Na pewno spotkałeś kiedyś osobę, która była w kiepskich emocjach i po kilku minutach rozmowy Twój nastrój też się popsuł. Masz też w swoim życiu również te osoby, które zawsze podnoszą Cię na duchu. To jest oczywiste.

Jednak to jeszcze nic! WSZYSCY jesteśmy ze sobą empatycznie połączeni. Tym właśnie empatycznym kanałem automatycznie wysyłasz do świata fale bezwarunkowej miłości.

Otrzymują tą miłość WSZYSCY, którzy się na nią otwierają, bo akurat jej potrzebują. Nawet ziemia, jako planeta, ma  swoje ciało energetyczne i Twoja miłość wspiera ziemię w tym czasie intensywnych transformacji.

Pozytywne emocje, które czujesz, są darem dla całego świata. Ja, gdy myślę o tym fakcie, to nagle mam duzo większą motywację , żeby kochać bezwarunkowo. A Ty?

2. Nie potrzebujesz powodu żeby czuć bezwarunkową miłość

Jeśli pomaganie innym Cię nie kręci, nie musi! Czasem ktoś Cię wkurzy, i co wtedy? Masz promieniować miłością bezwarunkową żeby zmieniać świat na lepsze? Nie!

Nikt nie każe Ci kochać ludzi, którzy Cię wnerwiają. W ogóle tu nie o to chodzi. Pamiętaj – nie masz żadnego moralnego, społecznego ani religijnego obowiązku, aby kochać bezwarunkowo.

Jedynym powodem żeby kochać bezwarunkowo jest to, że masz na to ochotę!

Nie ma to nic wspólnego z innymi ludźmi! Robisz to dla siebie. Pomyśl – gdy ktoś jest dla Ciebie nieuprzejmy, to jak chcesz się czuć? Źle? Czy dobrze?

„No a jak mam się czuć, gdy ktoś mnie wyprowadza z równowagi?” – mógłbyś powiedzieć, sugerując, że nie masz wyboru. A jednak. Twoje emocje nie biorą się z zachowań innych ludzi, tylko z Twoich decyzji jak na te zachowania reagować. Decydujesz jak się czuć – świadomie lub nieświadomie.

Od teraz świadomie decyduj, że będziesz czuł się dobrze. Gwarantuje Ci, że tak się da! Dodawaj trochę miłości do swoich codziennych spięć. Gdy jesteś zestresowany, to nie walcz ze swoim stresem. Po prostu kochaj siebie za to, że jesteś zestresowany. Takie podejście działa cuda w moim codziennym życiu 🙂

Choćby nie wiem co się działo na zewnątrz, zawsze przyjemniej jest się czuć dobrze.
Popraw sobie humor! Zasługujesz na to. Gdy masz ciężki dzień, zatrzymaj się na chwilę, dotknij dłońmi swojego serca i przypomnij sobie jak to jest kochać.

Nikt nie musi na to zasłużyć. Nawet Ty sam. Po prostu zdecyduj, że otwierasz się na bezwarunkową miłość.

3. Bezwarunkowa miłość płynie sama – po prostu jej pozwól

Bezwarunkowej miłości nie musisz w sobie wzbudzać. Nie wymaga to żadnego wysiłku, ani umiejętności. Wręcz przeciwnie! Jest to naturalny stan funkcjonowania każdego człowieka.

Umiałeś kochać bezwarunkowo już od swoich narodzin. To jest łatwe jak oddychanie. Dlaczego więc dalej umiesz oddychać, a bezwarunkowa miłość wydaje się nieosiągalna?

Odpowiedź jest prosta. Dostastając nauczyłeś się coraz bardziej blokować bezwarunkową miłość, aż w końcu o niej zapomniałeś. Twoi rodzice nigdy nawet o niej nie mówili. Za to nauczyłeś się warunkowości. Mówili Ci, że dobrym zachowaniem „zasługujesz” na ich miłość, opiekę, akceptację. Pokazywali Ci przykładem, że gdy wszystko się wali i pali, to trzeba czuć się źle.

To są dobre wieści! Dlaczego? Ponieważ nie musisz się uczyć miłości bezwarunkowej. Nie musisz poznawać niczego nowego. Wystarczy, że pozwolisz sobie na najbardziej naturalną rzecz pod słońcem.

Nie staraj się wzbudzać w sobie miłości. Po prostu pozwól, żeby ona naturalnie przez Ciebie przepływała. Nie musisz sprawiać, żeby rzeka miłości płynęła – po prostu otwórz drzwi tamy.

Zobaczysz jakie to proste! Podejmij teraz decyzję, że chcesz poczuć bezwarunkową miłość. Do siebie, do świata – wszystko jedno! Otwórz sie na to, aby ta miłość Cię wypełniła. Nie musisz nic robić ani się starać. Po prostu zaproś ją do siebie i bądź otwarty na to, co czujesz.

Otwieraj się na bezwarunkową miłość codziennie, a Twoje rutynowe dni nabiorą nowego blasku. Dużo łatwiej będziesz sobie radził w trudnych sytuacjach. Po jakimś czasie nawet ludzie wokół Ciebie staną się bardziej pozytywni i będą częściej chcieli spędzać z Tobą czas.

3-sekrety-bezwarunkowej-milosci-2

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down