Samoocena ponad sufit: Najważniejsza Osoba Twojego Życia – Transkrypcja

:Oto przepisana treść nagrania podnoszącego samoocenę: Najważniejsza Osoba Twojego Życia. Kliknij tutaj aby wysłuchać oryginalnej wersji audio (klik. prawym i „zapisz jako” aby pobrać na dysk).

Cześć, tu Rafał.

Zastanówmy się przez chwilę – kto jest najważniejszą osobą Twojego życia?

Zobacz, z rodzicami spędziłeś całe swoje dzieciństwo, całe 20 lat swojego życia. Może nawet dłużej, może jeszcze dalej są dla Ciebie bardzo bliscy. Czyżby rodzice byli najważniejszymi ludźmi Twojego życia?

A może masz już męża lub żonę, z którą zobowiązałeś się spędzić resztę życia. Obiecałeś nie opuścić tej osoby aż do śmierci. Czy to mogłaby być ta najważniejsza osoba Twojego życia?

Albo może masz albo spodziewasz się dzieci? Nowe życie, za które bierzesz odpowiedzialność, którym się opiekujesz. Cudowne piękno stworzenia! Być może dzieci to najważniejsze osoby w Twoim życiu?

A może nawet nie dzieci… Pomyśl!

Jest taka jedna osoba, z którą spędzasz każdą godzinę każdego dnia, każdego roku swojego życia. 24/7. Jest taka jedna osoba. Najważniejsza osobą Twojego życia: z którą spędzasz każdą chwilę, która zawsze jest z Tobą.

To jesteś Ty sam 🙂

Ty jesteś w centrum swojego życia. To Ty jesteś dla siebie najważniejszą osobą w swoim życiu. Jesteś wyjątkowym puzzlem w tajemniczej układance wszechświata. Każdy człowiek jest puzzlem w wielkiej układance wszechświata.

Jako puzzel masz swój kształt. Próbując być kimś innym, próbując poświęcić się dla innych, próbując zanegować siebie dla dobra innych – na siłę zmieniasz swój kształt. Nie akceptujesz swojego kształtu, nie dbasz o siebie. Poświęcając się negujesz ten kształt puzzla, który jest unikalny w układance wszechświata. Jeśli zmienisz swój kształt – nie będziesz pasować do układanki.

Układanka wszechświata nie będzie bez Ciebie kompletna. Wszechświat nie będzie bez Ciebie kompletny.  Dlatego jesteś taki ważny. Dlatego jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu – bo jesteś unikalną częścią układanki wszechświata, która bez Ciebie nie może istnieć.

Dlatego też tak ważne jest żebyś dbał o siebie. Tak ważne jest, żebyś opiekował się sobą przede wszystkim.

Bo nikt, nigdy, nie stał się na tyle biednym, aby wzbogacić chociaż jedną osobę na świecie.

Nikt, nigdy, nie stał się na tyle głodny, aby nakarmić jedną osobę na świecie.

I nikt, nigdy, nie stał się na tyle smutny, aby uszczęśliwić chociaż jedną osobę na świecie.

Dlatego jeśli chcesz dawać innym, jeśli chcesz uszczęśliwiać i wzbogacać innych, przede wszystkim, na pierwszym miejscu stawiaj siebie. Bo tylko bogaci potrafią wzbogacać, tylko szczęśliwi potrafią uszczęśliwiać.

Pomaganie innym jest aktem mocy, aktem siły, aktem stworzenia. Żeby mieć tą moc, musisz najpierw dbać o siebie, musisz najpierw wzmocnić siebie. I oczywiście – jeśli masz żonę – to dla życia Twojej żony ONA jest najważniejsza, a dla Ciebie Ty jesteś najważniejszy. Tak wszechświat będzie funkcjonował idealnie, ponieważ każdy człowiek jest wspaniałym, doskonałym puzzlem w tej układance.

Jeśli Ty zachowasz swój kształt i każdy zachowa swój kształt, to wszechświat będzie w swojej idealnej harmonii. W perfekcyjnym obrazie układanki, który pasuje w 100%. Wystarczy, że zadbasz o siebie. Wystarczy, że wzbogacisz siebie – a zobaczysz, że inni ludzie w Twoim życiu będą TAK BARDZO wzbogaceni: przez to że Ty będziesz taki silny i tak wiele będziesz mógł dać.

Słowo „egoizm” nabierze pozytywnego znaczenia. Ja jestem egoistą i opiekuję się sobą, dbam o siebie najlepiej jak potrafię. Tylko dlatego jestem w stanie tworzyć i pomagać – tylko dlatego, że stawiam siebie na pierwszym miejscu, mogę pomagać innym.

Oto najpiękniejszy, największy wyraz miłości – bo czasem najtrudniej jest kochać samego siebie. A gdy nie znajdujesz miłości do siebie, niewiele jej znajdziesz dla innych. Ty – najważniejsza osobo w swoim życiu – dbaj o siebie, opiekuj się sobą.

Bądź na tyle bogaty aby wzbogacać innych.

Bądź na tyle szczęśliwy aby uszczęśliwiać innych.

Bądź tym wyjątkowym puzzlem w układance wszechświata, a zobaczysz, że wszystko co istnieje, będzie Cię wspierać. Ponieważ jesteś Sobą.

 

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down