Ty TEŻ odkryjesz radość z życia cz.3 – Największa przeszkoda do inspirowanego działania

Przez tyyyyyyyyyyyyyyle pokoleń ludzie działali logicznie, podążając za swoją głową. Teraz przyszedł czas transformacji i coraz więcej osób idzie za swoim sercem. Przeszedłem tą zmianę i tym tekstem pomogę w niej również Tobie.

Bardzo wielu ludzi, w tym ja też, doświadcza jednej i tej samej przeszkody, gdy zaczyna podążać za swoim sercem. Blokują się i zabotażują swoją zmianę. Próbują przeskoczyć tą barierę – czasem się udaje a czasem nie. Poprzeczka jest dość wysoko 🙂

Na ścieżce logiki rządzi logiczny plan!

Przez cały czas, gdy działałeś logicznie, to miałeś plan. Społeczeństwo uczyło Cię, że żeby cokolwiek osiągnąć, to musisz to zaplanować. Jak będziesz znał każdy krok planu, to wtedy możesz zrobić pierwszy krok.

Wszystko to zakłada, że to Ty musisz zadbać o wszystkie szczegóły planu. Całe osiągnięcie celu jest na Twojej głowie. Twój biedny świadomy umysł musi zrobić wszystko i dokładnie wiedzieć co robi.

Ja: Chcę zarobić 10 000zł!

Umysł: No, Rafale, toś sobie dowalił! Najpierw musisz zrobić research – znaleźć grupę ludzi, którzy mają niezaspokojoną potrzebę, np. menedżerów potrzebujących lepszych sposobów na stres. Potem musisz stworzyć stronę o stresie, najlepiej www.stres.pl. Potem wypozycjonować ją w google na pierwsze miejsce. Potem stworzyć kurs o stresie i sprzedać 700 egzemplarzy po 200zł sztuka, bo zysk z 200 egzemplarzy pójdzie na podatki i koszty stworzenia strony i kursu. Wtedy 500 egzemplarzy po 200zł da Ci 10 000zł.

Brzmi logicznie. A jednak – czy słyszałeś kiedyś o długoterminowym planie, który ułożył się w 100% tak, jak z początku ktoś planował? Bo ja nie. Zawsze są zmiany, korekty, problemy do rozwiązania. Nawet teraz, po napisaniu tego planu, edytuję go w wordzie, bo już widziałem w nim dziury.

Umysł nigdy nie przewidzi jaka jest najszybsza droga do celu. Po prostu próbowałeś logicznie przewidywać najszybszą drogę, bo wydawało Ci się, że musisz. A jednak gdy docierasz do celu, to zawsze robisz to nieco inną drogą, niż zaplanowałeś. Albo nawet zupełnie inną drogą! Nikt Ci nie powiedział, że Twoje serce zna drogę, a gdy podążasz za swoim sercem, to cały wszechświat jest po Twojej stronie i wszystko się idealnie układa.

A na ścieżce serca znasz tylko następny krok

Jedynym Twoim zadaniem jest odczuwanie inspiracji i tłumaczenie tej inspiracji na następny krok do celu. Gdy podążasz za inspiracją, cały wszechświat jest po Twojej stronie. Wszystko się układa w idealny dla Ciebie sposób.

Idealny nie zawsze oznacza najszybszy i najłatwiejszy. Czasem warto źle zainwestować małą sumę pieniędzy, żeby wyciągnąć z tego wnioski i nauczyć się lepiej inwestować duże sumy. Czasem Twój stary partner musi Cię rzucić, aby w Twoim życiu było miejsce na osobę, o której zawsze marzyłeś.

Czasem nawet warto zarobić trochę mniej pieniędzy, ale w znacznie przyjemniejszy sposób. Wolałbyś zarabiać 1000zł uprawiając swoje hobby, czy 2000zł w kamieniołomach? (chyba że jesteś fanem Freda Finstona i pasjonuje Cię łupanie kamieni)

Gdy tylko pomyślisz o jakimś celu, to Twoja intuicja już wie jaką drogą najlepiej do niego dojść. Podświadomie już wiesz. Niestety większość ludzi, zamiast zaufać swojej intuicji, wymyśla logiczne plany, które nie zawsze działają i z pewnością nie są optymalne.

Robią to, ponieważ intuicja zdradza im tylko następny krok.  jednak wydaje, że muszą wszystko kontrolować i znać całą drogę od A do Z.

Tak naprawdę nie musisz znać drogi od A do Z 🙂 Gdy jedziesz autem w nocy, to widzisz tylko odcineczek drogi przed Tobą. Widząc tylko ten odcinek możesz dotrzeć na drugi koniec Polski.

Gdy stworzyłem bloga rafaldudek.pl, mniej więcej tak to wyglądało:

Ja: Chcę założyć biznes, który mnie pasjonuje jak hobby i za rok daje pasywny dochód co najmniej 1000zł/mies

Serce: Idź do sklepu, kup sobie nowe ubrania

Logiczny biznesmen pomyślałby sobie: Zwariowałeś? Do sklepu? Po ubrania? Co ma piernik do wiatraka?

A jednak poszedłem, nie mając zielonego pojęcia co dalej i jak to się wiąże z moim pasywnym dochodem. Gdy kupiłem ubrania i je założyłem, to już wiedziałem 🙂 Poczułem się w nich jak NOWY ja – autor i trener. Wszystkie moje stare ubrania są sprzed kilku lat. Tylko te nowe kupiłem jako nowy ja.

Założyłem je i od razu poczułem się inaczej. Ta zmiana w emocjach dała mi powera żeby … właśnie – założyć blog. Jak zrobiłem ten pierwszy krok – kupienie ubrań – to od razu poczułem inspirację żeby sprawdzić jakieś wolne domeny.

rafaldudek.pl była wolna, choć jeszcze rok temu była zajęta. Uznałem to za dobry znak i wykupiłem, nie mając jeszcze zielonego pojęcia co na tej stronie się znajdzie.

I tak krok po kroku, piszę książkę, artykuły, nagrywam audio i mam na ten moment 50 odwiedzin dziennie.  Dość szybki start biznesu, który za rok może w takim tempie urosnąć do 500-1000zł na miesiąc.

A nawet jeśli nie będzie z tego żadnej kasy po roku, to tak dobrze się bawię każdym tekstem, że nie żałowałbym ani 1 sekundy spędzonej na tworzeniu tego bloga. Dalej nie mam żadnego planu, ale wszystko się układa w fascynujący sposób na moją korzyść.

Nie musisz znać planu, żeby zrobić kolejny krok!

Możesz po prostu zaufać, że siła wyższa, z której czerpiesz inspirację (Bóg jeśli wolisz) zna cały plan. Albo możesz uznać, że plan po prostu nie jest potrzebny. To pomoże Ci ruszyć zadek i zrobić wreszcie ten pierwszy krok TERAZ.

Jeśli odczułeś inspirację do zrobienia czegoś (np. metodą OZI), to zrób to, choćbyś nie wiedział, dokąd to prowadzi.

Gdy podejmujesz się osiągnięcia jakiegoś celu, np. myślisz sobie „W te wakacje stanę na szczycie Giewontu!”, to przeważnie od razu po podjęciu decyzji czujesz inspirację do pierwszego kroku. Zrób go, choćby logicznie nie było to powiązane z Twoim celem. Jeśli czujesz ochotę zagrać w kręgle, to może w kręgielni spotkasz ratownika GOPRu? 🙂

Nie masz pojęcia jakie pozytywne zbiegi okoliczności na Ciebie czekają, gdy podążasz za inspiracją. Twoje serce to wie, więc się go słuchaj!

 

 

PS Jeśli ta seria Ci się podobała, poczytaj też serię artykułów Sens życia (kliknij!)

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down