Ty TEŻ odkryjesz radość z życia cz.2 – Jak podążać za inspiracją metodą OZI?

Mam nardzieję, że przeczytałeś już  cz.1 tej serii artykułów:

1. Ty TEŻ odkryjesz radość z życia cz.1 – Czy z moją głową wszystko OK?

Jeśli nie, kliknij w tytuł i przeczytaj zanim zabierzesz się za ten artykuł.

Dlaczego? Bo w pierwszym artykule poznajesz czym jest inspiracja i po co za nią podążać, by życie stało się szczęśliwe. W skrócie: inspiracja to odczucie, które przyciąga Cię do robienia czegoś pasjonującego. Gdy podążasz za swoją inspiracją, cały wszechświat synchronicznie Cię wspiera i przepełnia Cię radość z życia. Teraz nauczysz się prostej i skutecznej metody jak już za 5 minut cieszyć się życiem podążając za swoją inspiracją.

Dlatego ja od kilku miesięcy robię wszystko zgodnie z inspiracją i moje życie jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przyjemne. Nie ma czegoś takiego, jak nuda czy brak energii do działania lub motywacji. N-I-E—M-A.

Tak proste i trudne jednocześnie…

Rób to co Cię przyciąga – jakie to jest proste! Brzmi banalnie. A jednak z początku może się to dla Ciebie okazać nie lada wyzwaniem 😉

Największą przedszkodą do tego jest wpajany nam od dziecka brak zaufania dla własnej intuicji, dla głosu serca. W naszej kulturze dominuje chłodna logika, a Twoja inspiracja rzadko kiedy będzie logiczna.

Gwarantuję Ci, że idąc za głosem inspiracji nie raz będziesz musiał uspokoić buntującą się logikę i po prostu zaufać, że wszystko będzie dobrze. To zaufanie może nie być łatwe.

Ja ufam, bo czuję silną opiekę niewytłumaczalnych, nadprzyrodzonych sił. Im bardziej ufam, tym częściej zdarzają mi się „dziwne przypadki” które ratują mnie przed błędem, lub wspierają gdy najbardziej potrzebuję pomocy.

Einstein powiedział: „Stajesz przed bardzo ważną decyzją: Żyjesz w przyjaznym, czy  we wrogim Ci wszechświecie?”. Ja podjąłem decyzję, że w przyjaznym. Jak dotąd wszystko co się dzieje, gdy podążam za inspiracją, utwierdza mnie w tej decyzji.

3 kroki do życia z pasją – Odczuj, Zaufaj i Idź!

Jedyne, czego potrzebujesz aby podążać za inspiracją to OZI:

1.       Odczuj

2.       Zaufaj

3.       Idź!

Krok pierwszy: Odczuj inspirację

Czasem ten krok jest oczywisty, bo czujesz silne przyciąganie żeby coś zrobić. Czasem to przyciąganie będzie oczywiste jak: „Teraz idę do urzędu miejskiego i zakładam firmę produkującą najzdrowsze przetwory owocowe na Polskim rynku”.

Czasem jednak przyciąganie może być niejasne, np. „Nie wiem do końca o co chodzi, ale coś mi mówi żeby sprawdzić skrzynkę mailową”. Tam znajdujesz maila z zaproszeniem na spotkanie networkingowe, na które idziesz, i tak dalej. Wszystko może się rozwijać stopniowo, krok po kroku.

Moim pierwszym zainspirowanym krokiem do stworzenia tej strony było pójście do sklepu po nowe ciuchy. Tam w sklepie wpadłem na pomysł rafaldudek.pl.

Pamiętaj jednak, że nie każde przyciąganie do jakiejś czynności jest inspiracją. Zawsze sprawdź co Cię w tym przyciąga – jeśli chęć do zrobienia tego bierze się z negatywnych emocji (strachu, stresu, gniewu itp.), to TO NIE JEST inspiracja. To tylko Twoje myśli naglące Cię do zrobienia czegoś pilnego. Nie twierdzę, że nie powinieneś tego robić – po prostu działanie kierowane negatywnymi emocjami przyniesie Ci ich więcej.

Jeśli przyciąganie jest powiązane z pozytywnymi emocjami (np. Radością z robienia tej czynności, ciekawością lub podekscytowaniem) – to jest to! Tam idź po radość z życia!

A co jeśli z początku nie czujesz żadnej inspiracji? Najlepszym sposobem jest wtedy ruch i zmiana otoczenia.Idź na spacer! Podczas spaceru szukaj w sobie uczucia inspiracji. Po kilku minutach pewnie pójdziesz gdzieś podekscytowany, lub wrócisz do domu wiedząc już, co chcesz robić.

Gdy  już odczujesz inspirację, czas na:

Krok drugi: Zaufaj

Zaufanie jest bramą do działania. Teraz gdy odczujesz inspirację, mogą (choć nie muszą) Ci się pojawiać w głowie wszystkie logiczne argumenty, dlaczego to się nie uda, powinieneś wziąć się do poważnej roboty itp.

Musisz mieć po prostu przysłowiowe „jaja”, żeby mimo tych argumentów pójść za swoją inspiracją. Zaufaj temu co czujesz i idź za tym.

Gwarantuję Ci, że gdybyś w każdej chwili życia podążał za inspiracją, to zadbałbyś o wszystkie swoje obowiązki w idealnym czasie i w idealny dla Ciebie sposób, czując się przy tym niesamowicie dobrze. Wszystko się ułoży. Pozbądź się więc wątpliwości, że jakoby działając z inspiracji olejesz swoją pracę. Gwarantuję Ci, że nawet jeśli teraz przyciąga Cię zabawa, to w odpowiednim czasie będzie Cię przyciągać praca.

Twoje serce (lub jeśli wolisz, Twoja dusza) wie, kiedy jest idealny czas na pracę i na zabawę. Daj się prowadzić swojej inspiracji, a szare obowiązki zamienią się w pasjonujące przygody. Zobaczysz! Sam się martwiłem, że zostawię pracę i rozwój osobisty, a teraz tak mnie ciągnie do tworzenia artykułów, że się nie mogę pohamować! Kiedyś musiałem się motywować technikami, a teraz naturalnie mnie ciągnie do pisania.

Być może tak długo odmawiałeś sobie odpoczynku, że inspiracja wyśle Cię na tydzień wakacji. To jest OK. Zaufaj że wszechświat jest po Twojej stronie. Zaufaj, że w odpowiednim czasie poczujesz inspirację do swoich obowiązków. Zaufaj sobie.

Krok trzeci: Idź!

Popłyń na fali inspiracji robiąc pierwszy krok w sposób, który Cię najbardziej przyciąga i ekscytuje. Działając z inspiracji trzymaj się prostej zasady:

Droga jest ważniejsza niż cel!

Inspirujący cel to iluzja! To, co Cię inspiruje zawsze jest dostępne tu i teraz. Prawdziwa inspiracja jest więc do podążania drogą do celu, a nie do osiągnięcia czegośtam.

Jeśli wydaje Ci się, że musisz znosić trudy i nudy żeby dojść do czegoś inspirującego, to nie słuchasz swojego serca. Poczuj inspirację do tego kroku, który możesz zrobić TERAZ i go zrób w najfajniejszy sposób z możliwych.

Innymi słowy, to nie bycie milionerem Cię inspiruje, tylko droga do bycia milionerem. To nie Ferrari Cię inspiruje, tylko każdy krok do zdobycia tego auta.

Idź nawet jak nie jesteś pewien!

Czasami trudno mi zinterpretować co dokładnie mnie inspiruje. Po prostu coś czuję, ale nie wiem co z tym zrobić 😉 Co wtedy robię?

Ciało łatwiej rozumie uczucie inspiracji, niż umysł. W takich przypadkach pytam więc swoje ciało „No dobra, to gdzie chcesz iść? Co chcesz robić?”.

Następnie rozluźniam się, odczuwam inspirację i pozwalam mojemu ciału samemu się poruszać. Czasem moje ciało siada do komputera, czasem zakłada buty i wychodzi na spacer. To pozwala mi  zrozumieć, co tak naprawdę mnie pasjonuje.

Niech każdy krok w Twoim życiu będzie inspirujący. Wtedy możesz śmiało powiedzieć:

ŻYCIE MNIE PASJONUJE

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down