Nieodwzajemniona miłość

Gdy miałem 8 lat i chodziłem do podstawówki to była w mojej klasie bardzo wyjątkowa dziewczyna, w której zakochałem się po uszy.

Byłem bardzo nieśmiałym chłopcem i nie odważyłem się do niej odezwać na ten temat, ale przynosiłem do szkoły cukierki Zozole, które ona bardzo lubiła. Motylki eksplodowały w moim brzuchu za każdym razem, gdy ją częstowałem.

Pewnego dnia szkoła organizowała dyskotekę i zobaczyłem jak tańczy przytulona do innego chłopaka. Moje życie dobiegło końca.

Prawdziwa historia. Czy nazwałbyś to nieodwzajemnioną miłością?

Jeśli tak, przemyśl swoją definicje miłości, zanim Twoje ograniczające przekonania popsują Ci relacje z najważniejszymi dla Ciebie ludźmi!

Miłość jest świadomością jedności. Jest to wysoce pozytywne uczucie, w którym wiem, że jesteśmy połączeni. Akceptuję drugą osobą taką, jaką jest. Życzę jej jak najlepiej ponieważ wiem, że poprzez to życzę sobie jak najlepiej, bo jesteśmy jednością.

Bardzo często niestety doczepiamy do tego uczucia miłości pewne oczekiwania. Moja historia z podstawówki jest historią o nieodwzajemnionych oczekiwań, a nie historią nieodwzajemnionej miłości.

Miłość nie miała nic wspólnego z tym, że oczekiwałem od niej uwagi, zainteresowania, bliskości. Oczekiwania doprowadziły mnie do ogromnego rozczarowania na tamtej dyskotece.

Problem pojawia się wtedy, gdy doczepiasz do swojej miłości wielką listę oczekiwań dalej nazywając to wszystko miłością.

Bądź ze sobą szczery: kochasz i oczekujesz. Jedno z drugim nie jest powiązane, bo możesz oczekiwać bez miłości i kochać bez oczekiwań.

Ważne jest abyś to odróżniał, bo wtedy nie będziesz rezygnować z przepięknego uczucia miłości tylko dlatego że Twoje oczekiwania nie są spełniane.

Pamiętaj że możesz kochać bez oczekiwań. Nie ma czegoś takiego jak nieszczęśliwa, nieodwzajemniona miłość.

Są tylko niespełnione oczekiwania i rozpacz z tym związana.

Oczekiwania możesz rozluźnić i zakochać się w każdej chwili, którą wszechświat daje Ci w prezencie. Wtedy doświadczysz niesamowicie spełnionej miłości.

Kochaj na tyle mocno i czysto aby pozwolić ukochanej osobie być sobą i podejmować takie decyzje które są zgodne z tym co czuje.

Gdy czujesz brak, tęsknotę lub samotność, to przypomnij sobie, że wszechświat daje Ci wszystko czego tylko potrzebujesz. Jedynym powodem, dla którego czujesz brak jest to, że twoje oczekiwania zaślepiają Cię na bogactwo miłości wszędzie wokół Ciebie.

Dodatkowe Materiały:

Jeśli potrzebujesz z tym mojej pomocy to zapraszam na konsultację!

PS Ten tekst jest częścią Dania dla Duszy – darmowego newslettera, w którym znajdziesz ponad 100 tak inspirujących tekstów. Zdobądź je za darmo tylko tutaj:

Danie Dla Duszy

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down