Tu nauczę Cię jak w tydzień uratować swoją samoocenę

Samoocena u ładnej dziewczyny

Kliknij tutaj i obejrzyj moje nowe wideo na temat samooceny i poczucia własnej wartości

W poprzednim poście: Czym jest samoocena i jak podnieść samoocenę? opisałem właśnie to, na co tytuł wskazuje. Warto go przeczytać zanim zabierzesz się za ten 🙂 Tutaj poznasz sprawdzoną i skuteczną metodę:

Jak podnieść swoją samoocenę w tydzień?

Niska samoocena bierze się po prostu stąd, że ktoś zauważa u siebie więcej cech, które uważa za negatywne, niż cech pozytywnych.

Nie ma ludzi beznadziejnych 🙂 Każdy ma swoje wady i zalety. Jak ktoś koncentruje się na swoich wadach to ma niską samoocenę i źle się z sobą czuje. Jeśli koncentrujesz się na zaletach, albo akceptujesz i lubisz swoje „wady” to czujesz się z sobą dobrze.

Nauczę Cię jak możesz łatwo przeprogramować swoje myślenie i od dzisiaj zacząć zauważać coraz więcej swoich zalet. Zobaczysz, jakie to fajne!

A Twoje myślenie prawdopodobnie wymaga drobnego przeprogramowania. Widzisz, w polskich szkołach wszystkie dzieci uczą się zauważać wady, błędy, to co negatywne. Pani nauczycielka zaznaczała przecież bardzo wyraźnie czerwonym kolorem wszystko to, co zrobiłeś źle. To podświadomie programuje mózg na zauważanie negatywnych rzeczy. Teraz zaprogramujesz się na zauważanie pozytywnych.

Może nawet sobie myślisz „Ale ja nie mam zbyt wiele zalet”… Jeśli tak, to pewnie tak długo koncentrowałeś się na wadach, że nie zauważasz swoich zalet póki nie przyjrzysz się bliżej.

W końcu ile razy szukałeś czegoś w kuchni i sprawdzałeś w jakimś miejscu pobieżnie. Nie znalazłeś tam, a po kilku minutach szukania wróciłeś do tego samego miejsca, sprawdziłeś je dokładnie i ta rzecz tam była.

Gdy się porządnie sobie przyjrzysz, znajdziesz w sobie sporo fajnych rzeczy.

Zeszyt Zalet

Czy już po tytule wiesz, co mam na myśli? 🙂

O tak, stara dobra metoda. Szukając na co dzień swoich zalet i wypisując je, uczysz swój mózg, aby szukał ich coraz więcej.

Kup sobie podręczny notes. Ktoś absolutnie totalnie leniwy pewnie założy plik MS Worda na pulpicie – ale Ty na pewno kupisz notes 🙂 Wierzę w Ciebie.

W tym notesie pierwszego dnia wpisz datę i zalet, które u siebie zauważyłeś w danym dniu.

4 maja

 1. Napisałem niezły post – jestem niezłym pisarzem
 2. Nauczyłem innych jak podnosić samoocenę – jestem pomocny
 3. Uśmiechnąłem się do pani w sklepie – jestem ciepły
 4. Zażartowałem spontanicznie z drugą panią w sklepie, gdy się pomyliłem i zapłaciłem za dużo – jestem kreatywny
 5. Ugotowałem smaczne spagetti – jestem dobrym kucharzem

Wow, aż przyjemnie się pisze. Możesz sobie pomóc wyciągając zalety z sytuacji, które się przydarzyły.

Nastepnego dnia dopisz kolejne 5 zalet, które się nie powtarzają. Po tygodniu będziesz miał taką kolekcję, że jedno spojrzenie w zeszyt rozgrzeje Cię wewnętrznie. Czytając te zalety będziesz się czuł naprawdę dobrze.

A samoocena? Wystrzeli ponad sufit!

Apropo, do stworzenia zeszytu dodatkowo zmotywuje Cię moje nagranie mp3 „Najważniejsza Ocena Twojego Życia” z serii Samoocena ponad sufit <- kliknij by je zdobyć.

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
Samoocena - Jesteś Dla Świata Darem Czy Przekleństwem? - 25/02/2016 Reply

[…] PS Będzie Ci łatwiej, jeśli połączysz to, czego się nauczyłeś w tym artykule z metodą podnoszenia samooceny w tydzień. […]

5 Najczęstszych Objawów Niskiej Samooceny - 25/02/2016 Reply

[…] Jeśli przy pozytywnych cechach musiałeś grzebać w głębokich i dawno zapomnianych czeluściach pamięci, to może czas na to, abyś w  tydzień podniósł swoją samoocenę tym ćwiczeniem. […]

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down