2ga Wycieczka w Świat Energii Chi – Jak Skanować Energię Chi Ludzi i Przedmiotów cz.2

Witaj w drugiej części drugiej Wycieczki w Świat Energii Chi pt. Jak skanować ludzi i przedmioty? Czytasz teraz transkrypcję nagrania. Wygodniej byłoby Ci się nauczyć skanować energetycznie z nagrania audio, więc jeśli chcesz:

KLIKNIJ TUTAJ aby pobrać wersję audio mp3 tego nagrania – część 2

Teraz zabierzemy się za praktyczne ćwiczenia. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każda energia, z którą wchodzisz w kontakt, wpływa na energię Twojego ciała. Często skanowanie energetyczne polega właśnie na tym, aby odczuwać jak druga energia na Ciebie wpływa. Teraz odczujesz to na bardzo, bardzo prostym przykładzie.

Zamknij oczy, zrelaksuj się, usiądź wygodnie na krześle. Poczuj energię swojego ciała. Jeśli jest Ci łatwiej, to zacznij od odczuwania energii swoich rąk. Poczuj energię chi w swoich rękach. Poczuj jak Twoje ręce żyją. Poczuj energię w swoich rękach i w swoim ciele – dokładnie ta sama energia.

I teraz, gdy czujesz tą energię chi, to powiedz do siebie w swojej głowie „Kocham Cię”. Poczuj co się dzieje z Twoją energią chi, gdy to mówisz do siebie: „Kocham Cię”.

Gdy mówię poczuj, to tak naprawdę mam na myśli poczuj, zobacz, lub usłysz – w zależności od tego, co jest dla Ciebie odpowiednie. Czy zauważyłeś już różnicę? Jest olbrzymia!

A teraz – dla eksperymentu – powiedz do siebie „Jestem słaby! Jestem beznadziejny!”. Założę się, że czujesz różnicę, nawet jeśli to było tylko ćwiczenie.

Jeszcze raz powiedz do siebie „Kocham Cię”, tylko po to żeby wyjść na plus z tego ćwiczenia.

I widzisz, właśnie poczułeś różnicę pomiędzy tym jak pozytywna energia wpływa na Twoje ciało i jak negatywna energia wpływa na Twoje ciało. Taką samą podstawową, bazową różnicę będziesz odczuwał, gdy  będziesz skanował przedmioty i osoby, które będą dla Ciebie pozytywne i negatywne.

Oczywiście negatywne i pozytywne to jest duże uproszczenie – tak naprawdę nic nie jest czarno-białe w świecie energetycznym. Wszystko jest nieopisanie różnorodne. Ja używam tego uproszczenia tylko dlatego, że pomaga mi podejmować niektóre decyzje.

No więc gratuluję Ci! Właśnie przeskanowałeś energetycznie komunikat „Kocham Cię” i komunikat „Jestem słaby”.

Dokładnie w ten sam sposób, choć troszkę inaczej, przeskanuj teraz dwa przedmioty, które położysz przed sobą na biurku. Niech jeden z tych przedmiotów będzie czymś, co może na Ciebie negatywnie wpływać, np. niezdrowe jedzenie. Na pewno masz jakąś coca-colę, czy jakieś piwo w lodówce – na pewno coś się znajdzie!

A drugi przedmiot to niech będzie coś zdrowego, albo coś, co na Ciebie pozytywnie wpływa. Coś fajnego z Twojego otoczenia. Jakiś Twój ulubiony przedmiot, lub ulubione zdrowe jedzenie.

Dzięki temu, że bierzesz takie kontrastujące ze sobą przedmioty, będziesz mógł poczuć kontrast na poziomie energetycznym i łatwiej się nauczysz rozróżniać energie, gdy będą dwie kontrastujące.

I teraz połóż swoje ręce na tym, w cudzysłowiu mówiąc, „negatywnym przedmiocie”. Nazwijmy go coca-colą. Połóż swoje ręce na tej coca-coli J I poczuj energię tego przedmiotu, odczuwając jednocześnie swoją energię. Poczuj swoją energię i energię tego przedmiotu jednocześnie.

Poczuj co się dzieje z Twoją energią, gdy odczuwasz energię tego przedmiotu.

Być może czujesz, że Twoja energia słabnie, lub wzmacnia się. Być może dostaniesz takie charakterystyczne uczucie przypływu energii albo spadku energii. A być  poczujesz ochotę żeby się skrzywić albo uśmiechnąć… Każdy ma to inaczej, ale na pewno poczujesz jak energia tego przedmiotu wpływa na energię Twojego ciała.

Ok. Teraz, jeśli odczułeś tą różnicę, to odsuń energię tego przedmiotu, odłóz go gdzieś dalej. Żeby zresetować swoją energię, żeby jeden test nie mieszał się z drugim to rozetrzyj swoje ręce i klaśnij.

Teraz dotknij obiema rękami tego fajnego, pozytywnego przedmiotu, który wprowadza Cię w dobry nastrój … i odczuj jego energię. Odczuj jak jego energia wpływa na Twoje ciało.

Jeśli czujesz intuicyjnie, że chcesz zrobić jakiś ruch, np. uśmiechnąć się lub nachylić w kierunku tego przedmiotu, to zrób to. Te ruchy też są informacją na poziomie energetycznym. Każdy czuje to inaczej, ale na pewno w jakiś sposób czujesz jak ten przedmiot wpływa na Twoją energię.

Żeby poczuć się jeszcze lepiej, podziękuj temu przedmiotowi, że ma na Ciebie taki pozytywny wpływ. Następnie odłóż go dalej, żeby nie interferował z następnymi testami.

Teraz pobawimy się ze zdjęciami. Z początku skanowanie zdjęć wydawało mi się trochę dziwne. Myśłałem sobie „No, przecież to jest tylko farba drukarska na papierze. To nie jest ta osoba, którą skanuję, tylko farba drukarska”. Ale okazuje się, że nie!

Okazuje się, że patrząc na zdjęcie, łącząc się energetycznie ze zdjęciem, w jakiś sposób Twój mózg potrafi się połączyć z energią tej osoby. Tak jak na pulpicie masz skrót, klikasz w niego dwa razy i włącza Ci się program, tak samo zdjęcie jest skrótem dla Twojego mózgu, żeby doświadczyć energii tej prawdziwej osoby. Jak to poczujesz, okaże się dla Ciebie oczywiste.

Zanim zabierzesz się za swoje przygotowane zdjęcia, to mam dla Ciebie dwa bardzo kontrastujące zdjęcia żebyś mógł się przyzwydzaić do skanowania zdjęć na bardzo oczywistych przypadkach.

Najpierw zobacz zdjęcie Perry’ego Smitha: kliknij tutaj – link do zdjęcia.

Spójrz na tego gościa. Spójrz mu w oczy. Odczuj jego energię chi i odczuj jak jego energia wpływa na energię chi Twojego ciała.

Czasami gdy skanuję zdjęcia to pomaga mi, jeśli wyobrażę sobie, że moja ręka zbliża się do ciała tej osoby. Wtedy ręką odczuwam energię chi tej osoby. Jeśli przyzwyczaiłeś się do odczuwania energii rękami, to dotknij ręką tej osoby w wyobraźni.

Czy czujesz jak Perry Smith wpływa na Twoją energię? Ja to czułem. Dlatego właśnie wybrałem jego.

Teraz zobacz zdjęcie Tony’ego Robbinsa: klinij tutaj – link do zdjęcia.

Jak ten gość wpływa na Twoją energię. Odczuj Tony’ego Robbinsa energetycznie.

Zobacz też zdjęcie małego kotka: kliknij tutaj – link do zdjęcia.

Odczuj jak mały kotek wpływa na Twoją energię. Zobaczysz – to jest fajne!

Jeśli masz jakieś zdjęcia znajomych osób, które chcesz zeskanować, to zrób to teraz.

Tyle energetycznego skanowania na pierwszy raz Ci wystarczy! Korzystaj z tej umiejętności za każdym razem, gdy będzie do tego okazja!

Jeśli jedziesz w autobusie, albo w tramwaju, albo stoisz w kolejce to baw się skanowanie osób w Twoim otoczeniu. Po prostu odczuwaj je energetycznie – jak te osoby na Ciebie wpływają? Zobaczysz, że to jest bardzo ciekawy sposób na spędzanie tych pozornie nudnych chwil.

Z czasem zaczniesz dostrzegać takie niuanse i takie ciekawe szczegóły energetyczne , że zacznie Cię to coraz bardziej fascynować. Tam jest tyyyle ciekawostek dla kogoś wprawnego w skanowaniu energetycznym, że Twoja podróż dopiero się zaczyna. Zobaczysz, temat-rzeka!

Na koniec muszę Ci przypomnieć, że pierwszym ćwiczeniem był test na to jak negatywna i pozytywna myśl wpływa na Twoją energię. Wpływa bardzo mocno!

To znaczy, że jeśli negatywnie myślisz o przedmiocie, który skanujesz (zanim w ogóle zabierzesz się do skanu) to skan będzie nietrafny. Twoje negatywne myśli na temat tego przedmiotu już ustawią Cię w jakimś kierunku. Już Ci zagwarantują negatywne efekty skanu. A jeśli pozytywnie o tym myślisz to również wpływasz na wyniki skanu, bo sama pozytywna i negatywna myśl wpływa na Twoją energię.

Dlatego dobrą praktyką jest myślenie neuralne o tym, co skanujesz. Po prostu odłóż na chwilę swoje oceny, odłóż swoje pozytywne i negatywne myśli na bok. Bądź czystą kartą, gdy skanujesz. Z czasem przyjdzie Ci to coraz łatwiej.

Pamiętaj również jak bardzo subiektywny jest Twój skan. Kiedyś z przyjaciółką bawiliśmy się w skanowanie energetyczne. Wyjęliśmy z zamrażalnika lody i testowaliśmy je oboje.

Ona wręcz UWIELBIA lody, kocha je, wcina je co drugi dzień. A ja – mam swoje powody, żeby za nimi nie przepadać.

Dla niej lody okazały się bardzo pozytywne, bardzo dobrze wpływały na jej energię, wzmacniały ją. A mnie te same lody osłabiały.

Oboje zrobiliśmy ten skan myśląc neutralnie – odkładając na bok swoje oceny i myśli.

Te same przedmioty i osoby mają różny wpływ na każdego z nas. Dlatego pamiętaj o subiektywności Twoich skanów.

I wcale nie musisz mieć subiektywnych informacji – w tym cała magia! Wystarczą Ci subiektywne informacje, żeby podjąć decyzję czy chcesz to kupić, czy chcesz poznać tą osobę, czy jest to inwestycja w którą warto włożyć pieniądze.

Tak! Nawet inwestycje możesz skanować energetycznie. Możesz skanować wszystko! To jest Twój szósty zmysł. Od dzisiaj postrzegaj nim świat, korzystaj z tego szóstego zmysłu.

Baw się, idź w świat z szóstym zmysłem, odkrywaj to, czego jeszcze nigdy nie widziałeś, nie słyszałeś i nie czułeś.

A w następnej wycieczce nauczę Cię jak WYSYŁAĆ pozytywną energię chi: do przedmiotów, do osób, do sytuacji, do emocji! Po to, żeby mieć pozytywny wpływ na to, co chcesz uzdrowić, ulepszyć, na osobę, której chcesz pomóc. Chyba nie muszę Ci zbyt długo tłumaczyć jak przydatkna to jest umiejętność 🙂

Do usłyszenia w następnej wycieczce!

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down