1wsza Wycieczka w Świat Energii Chi – Jak Odczuwać Energię Chi cz.2

Czytasz teraz transkrypcję, czyli przepisane nagranie Jak widzieć energię chi? (część druga). Ten kurs składa się głównie z ćwiczeń, więc dużo wygodniej będzie Ci przesłuchać go na audio. Kliknij tutaj po wersję audio tej Wycieczki w Świat Energii Chi.

Hej, tu Rafał Dudek. Witaj w drugiej części pierwszej Wycieczki w Świat Energii Chi pt. Jak widzieć energię?

W tej drugiej części nagrania nauczysz się widzieć energię. Mam tylko nadzieję, że nie zacząłeś słuchać od drugiej części 😉 To by było dziwne!

Z widzeniem jest tak, że niektórzy widzą energię oczami tak normalnie wokół ręki, a niektórzy widzą energię w swojej wyobraźni. Czyli tak jakby okiem wyobraźni widzą te kolory energetyczne. Patrzę na rękę, ale to w swojej wyobraźni widzę te kolory.

Teraz może Ci się pojawić w głowie pytanie „Skoro widzisz te kolory w swojej wyobraźni, skąd mam wiedzieć, że sobie ich po prostu nie wyobrażasz?”. To jest bardzo dobre pytanie i nie mam na nie żadnej naukowo udowodnionej odpowiedzi.

Jedynie doświadczenia pokazują mi, że to faktycznie ma sens. Gdy po raz pierwszy zaczynałem widzieć swoje ciało energetyczne, to zauważyłem, że z przodu mam super barwne kolory itd. a z tyłu nic! Nie wiedziałem co to znaczy.

Kilka miesięcy później natknąłem się na historię Donny Eden (kobiety zajmującej się profesjonalnie Medycyną Energetyczną), która opowiadała, że pracuje z pacjentem, który wychował się w trakcie wojny i miał takie doświadczenie, że na jego oczach zastrzelili jego przyjaciela. On też miał tak, że z tyłu jego ciała energii prawie że nie było. To jest związane z tym, że ktoś nie chce być widziany, chce być niewidzialny dla otoczenia. Chce się ukryć, zamknąć.

I tak sobie pomyślałem, że moi rodzice dość często krytykowali mnie za to co robię i też często chciałem się zamknąć w swoim pokoju. Często zamykałem drzwi do pokoju. Nie czułem się komfortowo w pokoju z moimi rodzicami. Też chciałem być w pewnym sensie niewidzialny.

Pomyślałem sobie „Wow! Ten sam wzorzec energetyczny co tamten gość! On też chciał być niewidzialny dla otoczenia, chciał być niedostrzegany i miał bardzo mało energii z tyłu ciała.

Gdy popracowałem nad swoimi przekonaniami na temat tego co to znaczy być dostrzegany, popracowałem nad swoimi emocjami związanymi z krytyką i byciem niedocenianym, to tył mojego ciała stał się „spowrotem energetycznie atrakcyjny” ;-).

Wtedy odkryłem, że to, co widzę informuje mnie o czymś przydatnym – tylko trzeba to zinterpretować. Tym też się zajmiemy.

Więc teraz zbliż do siebie swoje ręce, tak jak przy odczuwaniu energii i odczuj energię. Jeśli przedtem Ci się to udało to teraz będzie dość łatwe.

Następnie patrząc na swoje ręce zastanów się „Jakie kolory mogłaby mieć energia, która emanuje z moich rąk?”. Jak ta energia mogłaby wyglądać w Twojej osobistej interpretacji? Gdyby miała kolory i jakoś wyglądała, to jak by wyglądała?

Jeśli coś zobaczyłeś to pewnie zastanawiasz się „Czy to naprawdę to? Czy ja to widzę dobrze?”. Hej, jeśli coś zobaczyłeś, to zaufaj swojej intuicji. Z początku zawsze pojawiają się wątpliwości „czy ja to robię dobrze” ale z czasem nauczysz się ufać swojej intuicji.

Spójrz teraz na swoje nogi i na swój brzuch. Zobacz jak wygląda energia dolnych partii Twojego ciała. Zadaj sobie dokładnie to samo pytanie, jeśli to Ci pomaga: „Jak by wyglądała ta energia?”.

Jeśli masz obraz – gratuluję! Jeśli nie masz – to jest OK.  Z czasem i tak to przyjdzie.

Ja z początku musiałem nieźle główkować przy widzeniu energii, bo wydawało mi się, że muszę koniecznie widzieć tą energię w rzeczywistości jako kolory otaczające ciało. Gdy ktoś mi powiedział, że mogę widzieć kolory w wyobraźni, od razu załapałem. Być może więc Ty też odkryjesz ten jeden klucz, który odblokuje Ci możliwość widzenia energii, a być może już widzisz. To jest super.

Pamiętaj, że każdy będzie widział energię na trochę inne sposoby. Dwie osoby mogą np. widzieć zupełnie inne kolory, ale zinterpretować je w ten sam sposób. Dlatego, że każdy jest indywidualny i ma swoje sposoby interpretacji tego, co postrzega jako energię. Jeśli więc będziesz się porównywał ze znajomym i on zobaczy coś innego, to nie znaczy, że ktoś z Was robi to źle. To po prostu znaczy, że widzicie coś innego. Ale możecie to zinterpretować tak samo.

Albo może patrzycie na inne kanały energii, inne nurty energii. Bo widzisz, z energią jest tak jak z telewizją kablową, że dostrajasz się do konkretnej wibracji i odbierasz konkretny kanał energetyczny. Jeśli druga osoba przełączy swoje widzenie na inny kanał energetyczny, to zobaczy coś innego.

A kanałów jest masa. Więcej niż dekoder Polsatu mógłby ogarnąć. Więc tutaj jest bardzo duże pole do indywidualnego postrzegania energii i do różnorodności. Nie ma żadnego sensu porównywanie się z innymi.

To co widzisz, to co słyszysz i to co czujesz TY jest dla Ciebie prawdziwe, więc po prostu zaufaj swojej intuicji.

A teraz… Jak słyszeć energię?

Gdy pierwszy raz usłyszałem, że można słyszeć energię, to pomyślałem sobie, że to jest dziwne.  Czucie jeszcze jest normalne, widzenie … OK – ale żeby słyszeć energię? Hmm…

A jednak gdy spróbowałem to od razu mi się udało i do dzisiaj słuchanie energii jest moją dominującą, najłatwiejszą formą postrzegania energii. To może mieć coś wspólnego z tym, że generalnie jestem słuchowcem i bardzo wiele rzeczy rozumiem słuchowo.

Działa to na dokładnie tej samej zasadzie co widzenie energii. Po prostu spójrz na swoją rękę, skoncentruj się na swojej ręce i zastanów się: „Gdyby energia Twojej ręki była w jakiś sposób słyszalna, była dźwiękiem, wibracją – to jak byś ją słyszał? Jak byś jej doświadczył słuchowo?

Ciekawe, narazie jestem jedyną osobą potrafiącą słuchać energię, którą znam. Jeśli Ci się to udaje, napisz mi proszę w komentarzu, żebym nie czuł się jedynym, który to umie. 😉

Jako dodatkowe ćwiczenia i coś, co możesz odkrywać w wolnym czasie, odczuwaj, obserwuj i usłysz energię przedmiotów i ludzi, których spotykasz. Na przykład gdy siedzisz w jakiejś poczekalni albo w autobusie, to spędź tą wolną chwilę odczuwając energię ludzi wokół siebie. Jeśli jesteś w sklepie – odczuj energię przedmiotów, które kupujesz.

To Ci da nowe postrzeganie świata i nowe informacje, które przedtem nie były dla Ciebie dostępne. To jest fajne. A poza tym – masz lekarstwo na nudę i dodatkowe ćwiczenie.

Możesz również odczuwać energię części ciała – skoncentruj się tylko na swojej lewej stopie albo tylko na swoim sercu i odczuj jego energię. To jest nie tylko ćwiczenie z postrzegania energii, ale zobaczysz, że to jest bardzo przyjemne, gdy skoncentrujesz się na swoim sercu i odczujesz jego energię przez dwie minuty. To Cię tak wyluzuje i uspokoi, że nawet nie masz pojęcia.

Polecam Ci odczuwanie energii swojego ciała. Polecam Ci skanowanie energetyczne ludzi i przedmiotów. Baw się z tym! Dokładnie tak dużo, na ile masz ochotę. Dla mnie to jest super. Jeśli Ci się spodobało, idź w to i baw się.

A w następnym nagraniu przygotuj sobie kilka przedmiotów i nawet zdjęć osób, bo będziemy razem skanować te zdjęcia i te przedmioty energetycznie. Zobaczysz, będzie zabawa!

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down