1. Jak Odczuwać Energię Chi

Czytasz teraz transkrypcję, czyli przepisane nagranie Jak widzieć energię chi? (część pierwsza). Ten kurs składa się głównie z ćwiczeń, więc dużo wygodniej będzie Ci przesłuchać go na audio. Kliknij tutaj po wersję audio tej Wycieczki w Świat Energii Chi.

Cześć, tu Rafał Dudek. Witaj w pierwszej Wycieczce w Świat Energii Chi pt. Jak odczuwać energię chi?

Podczas tego nagrania, być może po raz pierwszy, odczujesz energię swojego ciała. Jeśli wydaje Ci się, że to jest trudne, to niech Ci się przestanie tak wydawać, bo tak naprawdę, odczuwanie energii jest bardzo proste. Gdybyś wiedział jak proste to jest, to wiedziałbyś, że już to wiele razy czułeś.

Jednak wiele ludzi ma pewne wyobrażenie na temat tego , jak to jest odczuwać energię i jak to się powinno czuć.

Czy oczekiwania mogą przeszkodzić w odczuwaniu energii chi?

Widzisz, 😉 gdybyś był przekonany, że świnie mają skrzydła i potrafią latać, to nawet patrząc na „lądową” świnię, stwierdziłbyś, że to nie jest świnia, bo świnie mają skrzydła. Twierdziłbyś więc, że widzisz coś innego. Myślałbyś, że nie widzisz świni, bo świnie mają skrzydła – gdybyś miał takie przekonanie. Dziwny przykład, ale pomyśl:

Gdybyś myślał, że energia powinna jakoś wyglądać, albo jakoś powinna być odczuwana, to czując energię na inny sposób, niż się spodziewasz, wydaje Ci się, że jej nie czujesz. Dlatego proponuję Ci teraz, zanim w ogóle zaczniemy, odpuść sobie wszelkie przekonania na temat tego, jak powinno czuć się energię, jak ona powinna wyglądać, albo jak ona powinna brzmieć.

Niektórzy ludzie myślą, że zaraz zaczną widzieć barwne kolory wokół ciała drugiej osoby. Zwykle tak się w ogóle nie dzieje. Tak naprawdę tylko raz udało mi się widzieć barwne kolory wokół ciała drugiej osoby, a przeważnie zupełnie inaczej postrzegam energię, zupełnie inaczej ją czuję. Zupełnie inaczej, niż się nawet spodziewałem z początku. Więc gdy przestaniesz się spodziewać, że to będzie jakoś wyglądać, lub być odczuwane i otworzysz się na nowe doświadczenie, to uda Ci się odczuć, zobaczyć i usłyszeć energię.

Dlaczego odczuć, zobaczyć, usłyszeć? Hmm…

Tak naprawdę Twoje fizyczne zmysły nie są w stanie postrzegać energii. Nie jesteś w stanie fizycznie widzieć energii. (chyba, ze wyćwiczysz swoje oczy żeby odbierały inne częstotliwości światła, niż światło dzienne.). Nie jesteś w stanie skórą rejestrować energii – tak naprawdę to posiadasz w swoim mózgu inny zmysł, który postrzega energię.

Twój mózg postrzegając energię tym innym zmysłem tłumaczy to, co postrzega na wzrok, słuch i dotyk. Ponieważ jesteś przyzwyczajony do wzroku, słuchu i dotyku – zwykle tak doświadczasz świata. Twój mózg tłumaczy energię na wzrok, słuch i dotyk, żebyś mógł doświadczać jej tak, jak zwykle postrzegasz rzeczywistość.

Więc tak naprawdę więc postrzegasz energię innym zmysłem i tłumaczysz to, co postrzegasz na wzrok, słuch i dotyk. Jedni ludzie czują, inni widzą, a jeszcze inni słyszą.

Dla mnie bardzo latwo jest słyszeń energię – co jest dość rzadko spotykane, z tego co się orientuję. Też bardzo dobrze czuję energię. Słabo ją widzę, ale też mi się udaję.

Najlepiej zacznij od tego, co Ci się wydaje najbardziej naturalne, najprostsze i najodpowiedniejsze dla Ciebie.

Zacznijmy od dotyku, a potem sprawdzimy jak Ci idzie widzenie energii i słyszenie, ok? To jest bardzo proste, zobaczysz!

Wyciągnij przed siebie swoje ręce. Rozluźnij je. Zrób żeby były jak najbardziej rozluźnione. Wyciągnij je na komfortową odległość.

Zrób żeby ręce były skierowane jedna do drugiej otwartymi dłońmi. Mniej więcej tak, by były od siebie oddalone ok. 5mm, czyli dość blisko siebie. Odczuj to specyficzne uczucie, kiedy jedna ręka jest blisko drugiej, ale jej nie dotyka. Może to być:

 • mrowienie,
 • ciepło,
 • zimno,
 • odpychanie,
 • przyciąganie,
 • albo jeszcze coś innego.

Po prostu odczuj to odczucie. Żeby Ci było łatwiej, możesz oddalić ręce od siebie a potem zbliżyć. Poczuj co czujesz w rękach.

Co czujesz, gdy oddalasz albo zbliżasz ręce?

Aura energetyczna wokół Twoich rąk

Znajdź takie miejsce, gdy oddalasz i zbliżasz, w którym ręce delikatnie się odpychają, choć jeszcze się nie dotykają – jak dwa magnesy. Znajdź takie miejsce, w którym ręce zaczynają się odpychać.

Możesz je znaleźć?

To jest miejsce, gdzie znajduje się jedna z warstw Twojej aury. Gdy będziesz się bawił w odczuwanie energii rąk – zbliżanie ich do siebie i oddalanie – to znajdziesz kilka takich miejsc, w których kończą się różne warsty aury i Twoje ręce nieznacznie się odpychają, gdy je przez nie przemieszczasz. Być może nawet się nieco przyciągają, gdy próbujesz je od siebie oddalić. To jest taki delikatny opór ruchu. Jak się dobrze skoncentrujesz na rękach to poczujesz to idealnie.

Czy czujesz to lekkie mrowienie/zimno/ciepło/przyciąganie w rękach?

To jest Twoje pierwsze doświadczenie z energią. Teraz… Pamiętaj, że tego jest duuużo, dużo więcej, niż Ty teraz odczułeś. Różnorodność energii jest ogromna, jest nie do ogarnięcia – a to jest dopiero początek!

Jak będziesz z tego korzystał na co dzień, jak będziesz ćwiczył, to nauczysz się zauważać subtelne różnice pomiędzy różnymi rodzajami energii. Zobaczysz, że niektóre energie są silniejsze, inne słabsze. Jedne wibrują na wyższych częstotliwościach, inne na niższych. Zaczniesz wyłapywać te subtelne różnice.

Narazie jednak baw się procesem, baw się tym, że potrafisz odczuć energię chi w rękach.

A teraz sprawdźmy, czy łatwiej jest Ci widzieć energię chi. Żeby Ci było wygodniej, podzieliłem to nagranie na dwie części.

Kliknij tutaj po drugą część: Wycieczka w świat energii: Jak odczuwać energię chi część 2

Zacznij drugą część teraz, bądź jak wolisz – za kilka, lub kilkanaście minut.  Jeśli chcesz, to zrób sobie przerwę, napij się wody. Albo zacznij od razu – jak wolisz.

Do zobaczenia w drugiej części!

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down