Źródło Nałogów

Ostatnio zetknąłem się z bardzo ciekawą perspektywą na to jak powstaje wiele nałogowych zachowań. Oczywiście chodzi nie tylko o alkohol czy narkotyki takie jak papierosy, heroina itp.

Chodzi również o zachowania, które normalnie byłyby OK, dopóki nie robisz ich kompulsywnie, takie jak obgryzanie paznokci, objadanie się słodyczami, masturbacja czy seks.

Gdzie leży źródło tych zachowań, które obniżają Twój poziom energii? Dlaczego wydaje Ci się, że tych zachowań potrzebujesz?

Przez ciało osoby zdrowej (fizycznie, psychicznie, emocjonalnie i energetycznie) energia może przepływać swobodnie. Wysoki poziom energii jest uczuciem bardzo pożądanym i komfortowym.

Większość z nas jednak tworzy w sobie pewne blokady. Gdy wysoki poziom energii przepływa przez te blokady, czujesz się niekomfortowo, więc potrzebujesz obniżyć swój poziom energii wyżej wymienionym nałogowym zachowaniem.

Aby wyeliminować tę przyczynę nałogowych zachowań znajdź swoje blokady i uwolnij je.

Najczęstsze blokady fizyczne to zalegające napięcia mięśniowe, które możesz rozluźnić na przykład za pomocą Tai Chi, ćwiczeń rozciągających czy masażu.

Najczęstsze blokady psychiczne to negatywne definicje i ograniczające przekonania, które możesz przemyśleć i zmienić na ich temat zdanie.

Blokady emocjonalne zwykle są powiązane z jakimś wydarzeniem z przeszłości, z którym nigdy jeszcze sobie do końca nie poradziłeś emocjonalnie. Wróć do tego wydarzenia jako mądrzejsza i dojrzalsza osoba, wyciągnij pozytywne lekcje na przyszłość i uwolnij zalegające tam emocje.

Blokady energetyczne możesz uwolnić za pomocą Tai Chi, Quigong czy innych form medycyny energetycznej.

Nie gwarantuję, że nagle nie będzie Ci się chciało palić, ale dzięki temu usuniesz jedno z głównych źródeł nałogowych zachowań.

Jeśli potrzebujesz z tym mojej pomocy to zapraszam na konsultację!

PS Ten tekst jest częścią Dania dla Duszy – darmowego newslettera, w którym znajdziesz ponad 100 tak inspirujących tekstów. Zdobądź je za darmo tylko tutaj:

Danie Dla Duszy

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down