Tao Te Ching

Jeśli otaczasz się w życiu szarością to czujesz się byle jak. Jeśli otaczasz się radością to czujesz radość z życia.

Wiem, że łatwo to powiedzieć, a trudniej zrobić. Dlatego wymyśliłem jak ubarwić Twoje życie codzienną dawką:

 • Radości
 • Inspiracji
 • Dobrej rady

Przetłumaczyłem Chińską Księgę Mądrości – Tao Te Ching – na język Polski i udostępniam Ci ją za darmo. Robię to, ponieważ czytanie Tao Te Ching 15 minut dziennie poprawia mi nastrój, pozwala odetchnąć od problemów i inspiruje do osiągania celów. W tej książce znalazłem ostoję spokoju, dzięki której m.in. uśmiechałem się i żartowałem podczas stresującej podróży samolotami.

Podzielę się z Tobą tym luksusem, wysyłając Ci codziennie jeden rozdział Tao Te Ching. Po prostu wpisz swój e-mail w pole poniżej i wciśnij przycisk „Wysyłaj mi Radość Na Co Dzień„.

Pomysł ten podsunął mi kilka miesięcy temu na jednym ze swoich nagrań Dr Wayne Dyer – autor i mówca. Opowiadał on o tej księdze napisanej przez tajemniczego Lao Tzu 3 000 lat temu w Chinach. Przez wielu nazywana najmądrzejszą księgą świata:

Tao Te Ching – księga, która zmieniła moje życie

Dr Wayne Dyer czytał tłumaczenie Tao Te Ching przez cały rok – jeden rozdział co trzy dni. Rozdziały Tao Te Ching mieszczą się na stronie A6 podręcznego notatnika. A jednak jest w nich taka głębia, że Dr Dyer kontemplował każdy z nich przez trzy dni!

Gdy o tym usłyszałem, od razu chciałem zacząć. Poszukałem polskiego tłumaczenia Tao Te Ching, ale nic sensownego nie znalazłem! Nie każdy tłumacz potrafi zrozumieć głębię i mądrość tej księgi na tyle dobrze, aby odwzorować ją w słowach polskiego języka. Tłumaczenia były albo płytkie, albo tak udziwnioną polszczyzną jak Biblia z XV wieku.

No, ale nie szkodzi, bo znalazłem świetne angielskie tłumaczenie Stevena Mitchella. Mówię płynnie po angielsku, więc mogłem się swobodnie rozkoszować jednym rozdziałem Tao Te Ching dziennie. Czytanie tej księgi jest najprzyjemniejszymi 15 minutami mojego dnia.

 • Daje mi power do pracy
 • Poprawia mi humor
 • Pokazuje odpowiedzi na nurtujące pytania.

Żeby jeszcze bardziej zagłębić się w ten inspirujący tekst, tłumaczyłem go sobie na polski. Z początku robiłem to tylko dla siebie. Jednak gdy wysłałem tekst paru znajomym – byli zachwyceni! Od razu chcieli więcej. Przez kilka tygodni wysyłałem więc znajomym jeden rozdział Tao Te Ching dziennie.

Nawet sobie nie zdawałem sprawy, jak wartościowy tekst stworzyłem tłumacząc Tao Te Ching. Teraz udostępniam go Tobie – ZA DARMO!

Chętnie wyślę Ci na maila jeden rozdział Tao Te Ching dziennie.  Czytanie go będzie Twoim 15-minutowym odpoczynkiem w atmosferze radości i inspiracji. Zobaczysz, jak przyjemnie to „doładuje Twoje baterie” i wyciągnie ze złego humoru. Po prostu wpisz swój e-mail do formularza poniżej i wciśnij przycisk „Wysyłaj mi Radość Na Co Dzień„.

Otrzymasz maila potwierdzającego zapis, a następnie 3 pierwsze rozdziały Tao Te Ching – tak na szybki start. Jutro dostaniesz czwarty rozdział, pojutrze piąty – aż przeczytasz całe 81 rozdziałów, lub wypiszesz się z listy (możesz to zrobić 1 kliknięciem w każdej chwili.) Na koniec dostaniesz w prezencie wersję PDF całego Tao Te Ching – tłumaczenie Rafała Dudka 🙂

Oto przedsmak przyjemności, która Cię czeka. Czytając patrz ponad słowa i ich znaczenia. Patrz dalej – na to, co słowa wskazują.

Drugi rozdział Tao Te Ching

Gdy nazywasz pewne rzeczy pięknymi,
Inne rzeczy czynisz dla siebie brzydkimi.
Gdy nazywasz pewne rzeczy dobrymi,
Inne rzeczy czynisz złymi.

Byt I niebyt tworzą się nawzajem
Trudne i łatwe definiują się nawzajem
Długie i krótkie określają się nawzajem
Wysokie i niskie zależą od siebie
Przed i po podążają za sobą.

Mistrz więc
Działa niczego nie robiąc
I uczy niczego nie mówiąc
Rzeczy powstają a on pozwala im nadejść
Rzeczy znikają a on pozwala im odejść
Ma lecz nie posiada
Działa, lecz nie oczekuje.
Gdy jego praca jest zakończona, zapomina o niej.
Dlatego przechodzi ona do wieczności

Zapisz się po więcej Radości Na Co Dzień z Tao Te Ching:

 

 

Opinie czytelników:

Dzięki Wielkie, czytam, baardzo czytam. To co robisz  to wspaniała sprawa, nieraz wydaje się , że jestem całkiem na dnie , że nie jestem w stanie pojąć, że TO przydarza się innym albo jest nieprawdą , zmyśloną historią i wtedy dostaję od Ciebie emaila i znów jestem TU i TERAZ – dziekuję.

Beata

dzięki za te piękne słowa – to dar, którym obdarzasz ludzi takich jak ja.
Halina

Piękne.pełne spokoju i ciepła
Regina

Dziękuję za podeslane „madrości” Jak dla Mnie rewelacyjne ..daja wiele do myslenia  Pozdrawiam 🙂
Amelia

zapoznałem się z twoimi tekstami sa ciekawe i podobają mi sie . Jak i z jakiego tekstu dokonałeś tego przekładu? Jest orginalny i wg mnie ujmuje istotę i ducha TAO. Dziekuje Ci za Twój dar.
Zbyszek

Nie będzie przesadą,jeśli powiem,że na każdy przetłumaczony fragment Tao Te Ching,czekam z niecierpliwością.Czytanie tej księgi jest dla mnie prawdziwą ucztą dla duszy,a i ciało uspokaja się po gonitwie dnia codziennego.Dziękuję za te momenty!
Aneta

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down