Twoje serce wie, co robić by czerpać radość z życia

Czy Tobie też zdarzają Ci się takie chwile, że sam nie wiesz co chcesz zrobić?

Z jednej strony są obowiązki, które powinieneś zrobić, ale Ci się za bardzo nie chce. Z drugiej strony zabawa, która Cię przyciąga, ale nie powinieneś. Albo czasem spełniasz obowiązki, które wydają się bez sensu. Jak w tym wszystkim połapać się i zdecydować, co tak naprawdę w życiu robić?

To był zawsze mój spory dylemat. Czasem zatapiałem się na kilka dni w jakiejś grze komputerowej, żeby zapomnieć o szkole, z każdym dniem czując się coraz gorzej. Czasem pracowałem do oporu i nie dawało mi to satysfakcji, której oczekiwałem.

No a czasem  bawiłem się lub pracowałem i szło mi świetnie. Po prostu płynąłem za motywacją, która pojawiała się nie wiadomo skąd. Wszystko się układało, świetnie się bawiłem, byłem mega-produktywny. I nie miałem zielonego pojęcia, dlaczego robiąc te same rzeczy raz czuję się źle a raz dobrze.

Na próżno szukałem technik motywacji, które sprawiłyby, że moje życie jest pasjonujące. Na próżno ćwiczyłem siłę woli, aby umieć zmusić się do pracy…

Aż pewnego dnia logicznie wiedziałem, że powinienem pracować, bo końcowa data projektu była na wczoraj, ale czułem spory opór do pracy. Bardzo mi się nie chciało i bardzo chciałem się zmusić. Zacząłem odczuwać tą emocję oporu, wsłuchałem się w nią i zrozumiałem o co jej chodzi. To jest po prostu moje serce, które zawsze wie, na co tak naprawdę mam szczerą ochotę. Wie co jest idealne dla mnie w danym momencie. Wtedy akurat moje serce wiedziało, że żeby jak najszybciej skończyć ten projekt, to najpierw muszę iść na spacer i odpocząć od komputera. Po 15-minutowym spacerze wróciłem ze szczerą ochotą do pracy i poszło mi to 2 razy szybciej, niż bym to zrobił zmuszając się.

Od tej pory czuję kiedy jest czas na pracę, kiedy jest czas na odpoczynek i nigdy mi nie brakuje motywacji. Zawsze znam kolejny krok, bo podążam za tym głosem serca.  Mógłbym go również nazwać głosem inspiracji, albo intuicją. Albo powiedziałbym, że robię to, co najbardziej mnie pasjonuje w danej chwili.  Opór i brak motywacji nauczył mnie, jak zawsze mieć motywację 🙂

W serii artykułów Ty Też Odkryjesz w Życiu Radość uczę Cię jak odkryć w sobie ten głos inspiracji i podążać za nim, aby brak motywacji już nigdy nie był dla Ciebie problemem. Przeczytaj je!

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
urządzenie - 29/11/2014 Reply

Piekielnie skuteczny tekst, zalecam ludziom

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down