Jak Odkryć Sens Życia część 3

Czytasz drugi artykuł z serii Jak Odkryć Sens Życia. Pierwszy znajdziesz tutaj:

Jak Odkryć Sens Życia – część 1

Nie piszę ich po to, żeby Ci powiedzieć jaki jest Twój sens życia, choć podzielę się swoją opinią. Najważniejsze jest, abyś sam się nad tym zastanowił. Z Twojej refleksji nad sensem życia wypłynie dla Ciebie radość z życia, której być może jeszcze nie doświadczyłeś.

Czy sens życia leży w  osiągnięciu jakiegoś wielkiego celu?

Być może jest tak, że jest Ci coś przeznaczone? Może masz jakieś zadanie na tym świecie i musisz je spełnić przed śmiercią, aby wypełnić swoje przeznaczenie?

Hmmm…

Co mogłoby być takim sensem życia? Takim wielkim życiowym celem?

 • Uratowanie Afrykańskiego miasteczka od śmierci głodowej
 • Stworzenie firmy służącej ludziom na nowy, unikalny sposób (np. sprzedającej ekologiczną żywność taniej, niż chemicznie wspomagana żywność)
 • Wychowanie trójki szczęśliwych dzieci
 • Zdobycie złotego medalu na olimpiadzie w skoku w dal dla kobiet
 • Inspirowanie tysięcy ludzi swoim śpiewem i grą na gitarze

Być może jest tak, że powinieneś po prostu odkryć swój życiowy cel i za nim podążać ze wszystkich sił?

Jak jednak odkryłbyś ten cel? Steve Pavlina poleca metodę, w której wypisujesz przez minimum 20 minut każdy taki „sens życia” który Ci przyjdzie do głowy. Czekasz na taki, który wzruszy Cię do łez, gdy go wypiszesz. Słyszałem o wielu ludziach, którzy w ten sposób odkrywają piękny życiowy cel.

Wielokrotnie to robiłem i znalazłem kilka fascynujących „sensów życia”. Tak, dobrze przeczytałeś 🙂 Kilka.

Sam przez wiele lat wierzyłem, że sens życia jest równoznaczny z życiową misją – celem, który bardzo, bardzo, bardzo chcę osiągnąć i jest on potrzebny ludzkości i planecie.

Dobrze mi się wtedy żyło – wierzyłem, że mam swoje miejsce na świecie, że mam coś do zrobienia. To mnie motywowało do działania.

Problem jednak polegał na tym, że nie mogłem się zdecydować co do tego, co jest moją życiową misją… Przez pół roku dążyłem do jednej misji, aż nagle przestała być ona moją pracą z pasją. Wtedy odkryłem inną, dążyłem do niej przez rok i znowu przestała mnie pasjonować.

Co ciekawe, zacząłem się zastanawiać… Po co tak naprawdę mam osiągnąć tą misję? Niekoniecznie jest mi to potrzebne do szczęścia, bo przecież samo dążenie do tej życiowej misji daje mi szczęście. Nie muszę czekać, aż spełnię swoją życiową misję, żeby czuć się spełniony.

Może ta moja życiowa misja jest potrzebna innym ludziom? W to nie udało mi się uwierzyć. Moją opinię na temat tego, że ludzie mnie potrzebują, znajdziesz w artykule Jak Odkryć Sens Życia część 2.

Po co więc męczyć się z szukaniem życiowej misji, skoro mogę czuć sięspełniony już tu i teraz? W taki sposób doszedłem do tego, że sens życia nie może leżeć gdzieśtam w dalekiej przyszłości. To musi być coś, co zrobię TERAZ…

Tylko co to jest? Jaki sens życia, jest dla mnie dostępne zawsze tu i teraz? Co daje mi to magiczne uczucie spełnienia?

Podpowiem Ci tylko, że odpowiedzią na to pytanie jest mój obecny sens życia. Napiszę Ci o nim, gdy będzie to miało sens 🙂

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
Ra - 16/04/2012 Reply

Trafiłem tu przez zupelny przypadek. Jestem wdzięczny temu przypadkowi. Najciekawsze, że powodowała mna zazdrość, uczucie, które przez dłuższy czas odrzucałem. A teraz okazuje się, że pozwalając żeby zaistniało i mna pokierowało już kolejny raz powoduje u mnie zmianę 🙂 Wspaniałe 😉 Uwielbiam uwielbiać i nie lubić 🙂 Jesteś niezwykły

  Rafał Dudek - 09/05/2012 Reply

  hehe 🙂 fajnie że jesteś!

Agnieszka - 26/11/2014 Reply

No po prostu z ust wyjmujesz mi słowa! W swoim życiu „wypróbowałam” już różne cele życia- chciałam być męczennicą w zakonnie i pomagać skrzywdzonym- ale nie mogłam bo wszystko to chciałam zrobić aby po pierwsze uciec od tego kim naprawdę jestem i po drugie pójść na łatwiznę- tak na łatwiznę! Próbowałam wymazać moją osobowość i żyłam 3 lata jako osoba aseksualna i w tej roli moim celem było udowodnić światu że odrzucę każdą przyjemność. Ale był to głupi cel bo tylko mnie ranił. W końcu odnalazłam siebie po roku czasu, po roku intensywnych ćwiczeń ze swoją podświadomością i wielu modlitwach. Chciałam uczynić sensem życia po prostu szukanie Boga, a wtedy odkryłam,że wszystko jest w środku mnie- i szczęście i Bóg i pasja. Mam 21 lat, mam najwspanialszą pracę na świecie- jestem instruktorką fitness i korepetytorką dla dzieci- robię to, co kocham, pomagam ludziom pracować z ich ciałem i umysłem, nauczam, inspiruję i dobrze się bawię. A teraz jeszcze rozwijam się dzięki Tobie Rafale. Serdecznie dziękuję !!

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down