Prawo Przyciągania

Duchowe wyjaśnienie prawa przyciągania

Czy Ty też chciałbyś wiedzieć:

Jak dołączyć do tego 10% populacji świata, który zarabia 90% wszystkich pieniędzy?

Co takiego jest w „The Secret” i Prawie Przyciągania, że zyskują one coraz więcej zwolenników?

Skąd się biorą w Twoim życiu te „dziwne przypadki”, które przynoszą niewiarygodne szczęście lub fatalnego pecha?

Uwaga: 4 lata po napisaniu tego tekstu nagrałem wideo, w którym przekazuję jeszcze bardziej praktyczną i przemyślaną perspektywę na prawo przyciągania. Polecam abyś obejrzał to wideo zanim przeczytasz moje stare przemyślenia:

Odpowiedź na te pytania znajduje się w powszechnym fenomenie, którego jesteś źródłem. Oto i on:

Skoncentrowana uwaga jest największą siłą stworzenia.

Wiedzą o tym mistycy. Wiedzą o tym naukowcy. Ostatnio zostało to spopularyzowane jako „prawo przyciągania”. Czas żebyś i Ty się dowiedział o co chodzi.

Co Ci powiedzą naukowcy o Prawie Przyciągania:

Tak naprawdę Prawo Przyciągania to niezbyt trafna nazwa zjawiska, które się dzieje. Ja bym to nazwał Prawem Zmieniania Rzeczywistości Skoncentrowaną Myślą. Nic do siebie nie „przyciągasz”, raczej wpływasz na swoją rzeczywistość za pomocą świadomości.

Cały świat składa się z wibracji cząstek subatomowych. Wibracja tych cząstek definiuje wszystko, co wokół siebie widzisz – komputer, Twoje ciało, powietrze, którym oddychasz.

Z eksperymentów naukowych wynika, że te cząstki REAGUJĄ na Twoją skoncentrowaną uwagę. Gdy Cię nie ma to zachowują się w jeden sposób, a gdy spojrzysz to już się zachowują inaczej. Sama obecność osoby dokonującej pomiaru ZMIENIA eksperyment.

Jeśli zbadasz światło koncentrując się na jego falowej naturze to wyjdzie Ci, że światło jest falą. A jeśli wykonasz eksperyment koncentrujący się na materialności światła, to wyniki pokażą, że światło jest cząstką materialną. Więc czym są cząsteczki światła? To zależy od Ciebie 🙂 To zależy jak na nie patrzysz. Co o nich myślisz.

Jeśli cała Twoja rzeczywistość składa się z takich cząsteczek, to cały czas ZMIENIASZ JE KONCENTRUJĄC SWOJĄ UWAGĘ na jednej z możliwości tego, jakie one są. A uwierz mi, możliwości są nieograniczone.

Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić, to samo w sobie jest dowodem, że to co sobie wyobraziłeś jest możliwe.

Wyjaśnienie „duchowe” Prawa Przyciągania

Duchowe wyjaśnienie prawa przyciąganiaJesteś niematerialną istotą, która tworzy dla siebie materialne doświadczenie. Robisz to otaczając się światem materialnym, czyli energetyczną wibracją o określonej częstotliwości.

Istnieje nieskończona ilość „równoległych” światów materialnych, które nieznacznie różnią się wibracją. Ty jesteś anteną, która nastraja się aby odbierać określone pasmo wibracji, z których budujesz fizyczną rzeczywistość.

Określone, wąskie pasma wibracji potrafisz widzieć, słyszeć i czuć. Z tych pasm wibracji składa się fizyczna rzeczywistość.

Zmieniając swoje myśli, emocje i przekonania, tak naprawdę nastrajasz swoją antenę, żeby odbierała nieco inne częstotliwości. W rezultacie zaczynasz postrzegać „równoległy” świat, który jest do złudzenia podobny do poprzedniego. Z drobną różnicą – zawiera on to, co jest odbiciem Twoich nowych myśli, emocji i przekonań.

Jeśli przez całe życie wierzyłeś, że facet to świnia i nagle zdecydujesz, że faceci są super, to dosłownie przeprogramujesz swoją antenę odbierającą rzeczywistość. Zaczniesz spotykać coraz więcej fajnych facetów.

Jeśli zmienisz coś na energetycznym poziomie wibracji, to fizyczna rzeczywistość musi odwzorować tą zmianę. Nie ma innego wyjścia, bo po prostu zaczniesz widzieć INNĄ rzeczywistość.

Więc tak naprawdę, Twoje myśli nie zmieniają rzeczywistości tylko sprawiają, że widzisz inny, równoległy świat.

Świat wydaje się taki „stabilny” mimo Twoich zmiennych myśli i emocji, ponieważ Twoje najgłębsze przekonania (np. o śmiertelności ciala, czy o tym, że znajdujesz się na Ziemi) pozostają bez zmian w podświadomym umyśle. Równoległe światy do których się „przemieszczasz” są do złudzenia podobne do siebie. Dlatego właśnie zmiany są subtelne.

Na świecie istnieją kultury szamańskie, które kultywują radykalne zmiany między światami. Jednak jeśli szaman zacznie żyć w innym świecie, Ty nic nie zauważysz, bo zostajesz w tym samym 😉 Wszelkie zmiany są subiektywne, bo jako antena subiektywnie odbierasz i interpretujesz wibracje zwane rzeczywistością.

Rzeczywistość jest  subiektywna. Koncentrując się na czymś zaczynasz odbierać inną rzeczywistość, w której znajduje się coraz więcej tego, na czym się koncentrujesz.

(Jak widzisz, „duchowe” wytłumaczenie jest dużo bardziej „odjechane” i brzmi jak science fiction. Ciekawe ile lat zajmie naukowcom dotarcie do tego wytłumaczenia, które Ci opisałem, a sam dowiedziałem się z pewnego tajemniczego źródła 😉 )

Masz moc tworzenia, ale co z nią zrobić?

Skoro świat dostosowuje się do Twoich myśli, to logicznym jest, że im więcej myślisz o tym co chcesz, tym więcej tego dostaniesz.

Czego więc chcesz mieć więcej?

Czy chcesz mieć więcej niebezpiecznych kierowców-wariatów na drogach? Bo jeśli nie, to przestań krytykować i narzekać na kierowców, gdy robią coś nie tak. Koncentrując się na tym tworzysz tego więcej 🙂 Skoncentruj się np. na tym, że budowane są coraz bezpieczniejsze drogi i projektowane coraz bezpieczniejsze pojazdy.

A może chcesz mieć więcej pieniędzy? W takim razie zauważ jak wiele pieniędzy już masz w życiu. Poczuj się bogaty. Jeśli masz 100zł to mógłbyś sobie za to kupić tyyyle rzeczy. 30 paczek Delicji, 5 fajnych podkoszulków, 10 biletów do kina.

Jasne, możesz się koncentrować na rachunkach. Ale zapytaj siebie: czego chcesz więcej? Pieniędzy w kieszeni czy rachunków? Myśl o pieniądzach 🙂 Poczuj, że je masz.

Jasne, nie nauczę Cię skutecznego „przyciągania” w jednym artykule. Od tego są książki. To co napisałem jest dopiero wstępem. Oczekuj kolejnych artykułów!

„Czy ja robię prawo przyciągania dobrze?”

Jeśli zmienianie rzeczywistości za pomocą skoncentrowanej uwagi jest dla Ciebie nowe, możesz mieć to pytanie w głowie. „Czy ja to robię dobrze?”

Sporo ludzi robi to źle – np. mimowolnie koncentrując się na długach, mając poczucie braku.

Najlepszym testem na to, czy tworzysz to, co chcesz jest pytanie: „Jak się czuję z tym, na czym się koncentruję?”

Jeśli to, na czym się koncentrujesz wzbudza negatywne emocje, to tworzysz sobie rzeczywistość, której nie chcesz.

Jeśli to, na czym się koncentrujesz wzbudza pozytywne emocje, to tworzysz sobie rzeczywistość, którą chcesz.

To jedno pytanie zawsze pokaże Ci na czym koncentrować swoje myśli, a na czym nie.

Co by było, gdybyś ciągle kierował się w życiu tym jednym pytaniem i koncentrował się tylko na tym, z czym czujesz się dobrze? Stworzyłbyś sobie istny raj!

Czyli mam udawać, że długi i kierowcy-wariaci nie istnieją?

Jeśli istnieją, to nie udawaj. Nie ma sensu zaprzeczać temu, co już stworzyłeś.

Po prostu skoncentruj się na tych aspektach długów, które budzą w Tobie pozytywne emocje. Znajdź te rzeczy w swojej sytuacji finansowej i „sytuacji drogowej”, które budzą pozytywne emocje. Wtedy będziesz miał w życiu coraz więcej pozytywnych emocji.

Długi motywują mnie do szukania jak najlepszej pracy. Kiedyś ta pożyczka, którą teraz spłacam, pozwoliła mi mieszkać w tym cudownym domu. Doceniam ten dom i chętnie za niego zapłacę.

Świadomość, że nie każdemu kierowcy można ufać motywuje mnie, żeby samemu jeździć jeszcze ostrożniej. Jeśli inni kierowcy też są tak zmotywowani, to drogi stają się coraz bezpieczniejsze.

Każda sytuacja ma swoją pozytywną i negatywną stronę. Teraz, gdy już to wiesz, świadomie koncentrację na pozytywnej stronie.

Pamiętaj: Radość rozmnaża się jak króliki na wiosnę!

Jeśli dzisiaj masz 6 takich królików to jutro będziesz mieć 12 a pojutrze 24. Rozmnażaj więc radość w swoim życiu korzystając z Prawa Przyciągania!

Czytaj dalej Prawo Przyciągania cz.2 – Jak przeskoczyć do przyjemniejszej rzeczywistości?

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down