Miej jaja aby podążyć za swoim sercem, a odnajdziesz radość z życia

Wbrew pozorom, ten artykuł kieruję do Ciebie niezależnie od Twojej płci, więc czytaj dalej!

Czy chciałeś kiedyś coś zrobić, ale Ci się nie chciało? To dopiero paradoks! Ten artykuł nauczy Cię jak się przełamać i czerpać radość z życia DZIAŁAJĄC!

Wczoraj po południu siedziałem na krześle i gapiłem się w monitor pustym wzrokiem. Głęboko pod kopułą mojej czaszki toczyła się wewnętrzna bitwa:

Chciałbym teraz zaplanować tytuł i koncepcję swojej książki o tym, jak być szczęśliwym!

– Ale nie chce mi się teraz wymyślać tytułów… W sumie nic mi się nie chce!

– Ale chcę stworzyć tą koncepcję.

Naprawdę chciałem to zrobić. Radość z życia płynąca z tworzenia tego, co chcę stworzyć była na wyciągnięcie ręki. Jednak nie mogłem się do tego zebrać. Nie miałem metaforycznych jaj. Albo jak niektórzy mówią – potrzebowałem metaforycznego kopa w dupę żeby się ruszyć z miejsca.

Ile razy wiesz co chcesz zrobić, ale jakoś nie możesz się do tego zabrać?

Być może mówiłeś sobie „już, już, tylko jeszcze sobie zrobię kanapkę … i posprzątam na biurku… i odwiedzę ciocię w Nowym Jorku…” aż końcu w ogóle się do tego nie zabrałeś. „O kurczę! To już dwudziesta trzecia? Czas do łóżka, zrobię to jutro!”

Gdy przyłapałem się na tym, co robię, pomyślałem „Dosyć! Wiem co chcę zrobić, wahanie się jest nudne a cała radość w życiu płynie z działania. Let’s go!

Wziąłem się za pisanie. Z początku słowa wypływały ze mnie opornie. Po minucie pisania poczułem jakby blokada lenistwa puściła i popłynąłem tworząc dobry artykuł.

Bawiłem się wybornie pisząc go. Czułem się znacznie lepiej pisząc, niż bym się czuł odkładając pisanie na później wymówkami a’la „najpierw posprzątam biurko”. Tak samo mam z każdą inną czynnością – jeśli wiem, że chcę coś zrobić, to przełamuję cienką barierę lenistwa i działam natychmiast. Z czasem staje się to banalnie proste.

Radość płynie z życia przepełnionego działaniem. Wczoraj obiecałem sobie „Od dzisiaj będę miał jaja,  żeby zrobić to, co w głębi serca wiem, że chcę robić. Zawsze!”

Co Ty na to, aby obiecać sobie to samo? Jeśli w głębi serca czujesz, że chcesz coś zrobić, to od razu to zrób. Odkryj w sobie wewnętrzne jaja, o istnieniu których nie miałeś pojęcia 🙂 Od dzisiaj, żyj pełnią życia, tak jak chcesz, jako wolny człowiek!

Jeśli chcesz więcej, to napisałem serię artykułów o tym, jak odkryć swoją własną ścieżkę radości z życia – kliknij i przeczytaj!

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
Regina - 04/02/2012 Reply

21.07.11.Oława.
„Wszyscy jesteśmy mistrzami”
Wszyscy jesteśmy mistrzami
Chociaż różny poziom mistrzostwa mamy
Każdy jest mistrzem dla siebie
Chociaż nic o tym nie wie
W momencie gdy całkowicie sobie zaufa
Głosu swojego mistrza zacznie słuchać
Bo kto idzie za głosem swego serca wie
Że swoim własnym Mistrzem staje się

Molekułka 21.07.11.Oława

Rafał Dudek - 04/02/2012 Reply

Pięknie, Regina 🙂 dziękuję Ci za te wszystkie komentarze wzbogacające tą stronę!

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down