Inspirujące Historie: Mała Rybka Się Nudzi

Kolejny dzień w Podwodnych Głębinach… Ta sama ciepła woda, te same ryby przepływają w tę i we wtę, te same glony wystają ze skał.

Ale nuuuuda – powiedziała Mała Rybka. – Delfin, może zagramy w muszelki?

Może później? – odrzekł Delfin, który wcale nie podzielał znudzenia Rybki. Wręcz przeciwnie – jego skupione oczy okazywały rozbawione zainteresowanie. A jednak, gdybyś na niego spojrzał, to sam byś stwierdził, że Delfin nie robi NIC. Tylko sobie pływa. A może nie tylko…

A chcesz może poszukać ze mną jakichś ciekawszych glonów? – Rybka nie dawała za wygraną, zdeterminowana żeby znaleźć sobie zajęcie.

Teraz pływam Rybko, może później? – odrzekł Delfin z uśmiechem.

Noo, ja też pływam. Cały czas. Ale nuda… – Mała Rybka wyraźnie nie zrozumiała, co Delfin miał na myśli.

Nuda?! – zdziwił się Delfin – Rybko, czy Ty nie czujesz, jak woda pieści każdą Twoją płetwę, gdy prześlizgujesz się przez jej głębiny? Czy zapomniałaś już, jak Twoje mięśnie cieszą się naturalnością i swobodą każdego Twojego ruchu? Nie czujesz , że jesteś częścią wielkiego tańca wszystkich pływających stworzeń?

Mała Rybka zmarszczyła czoło, wyraźnie zastanawiając się nad tym, co powiedział Delfin. Przynajmniej mam o czym myśleć, więc się nie nudzę – pomyślała.

Słowa Delfina przywołały Rybce krótki przebłysk wspomnienia, gdy była jeszcze malutką, młodziutką rybeńką. Mknąc poprzez wodę śmiała się na głos z radości – sprawiało jej to taką frajdę! Wspomnienie zniknęło tak błyskawicznie, jak się pojawiło.

Zamyślona, Rybka ruszyła płetwą ogonową w lewo i w prawo, koncentrując się na tym ruchu. Faktycznie poczuła pieszczotliwy dotyk wody, na który dotąd nie zwracała już uwagi, bo się przyzwyczaiła.

Zafascynowana tą nową przyjemnością, odbiła się mocno płetwami od stojącej wody i pomknęła naprzód. Robiła to tysiące razy każdego dnia, ale ten raz był wyjątkowy. Z fascynacją Rybka odczuwała każdy ruch mięśnia, każdy szelest wody o jej płetwy. Pozwoliła swoim mięśniom pływać naturalnym ruchem. Całą uwagę poświęciła nowej zabawie –  odczuwaniu tego, jak fajnie się pływa.

Faktycznie trochę jak taniec – powiedziała do Delfina, przerywając kilkuminutową ciszę. – Popływamy?

Delfin uśmiechnął się i radośnie wywinął płetwą ogonową.

Tak właśnie kolejnego nudnego dnia Delfin i Rybka bawili się NIC nie robiąc. Tylko pływali. A może nie tylko…

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down