Logika czy intuicja – jak w 100% kontrolować swoją przyszłość?

Chciałbyś umieć kontrolować przyszłość, prawda? Pomyśl jakie niesamowite poczucie bezpieczeństwa by Ci to dało, gdybyś decydował o wszystkim co się wydarzy.

Mógłbyś poznać taką kobietę lub takiego mężczyznę, który będzie dla Ciebie idealny. Mógłbyś znaleźć pracę która Cię interesuje i dobrze płaci. Mógłbyś codziennie decydować co będziesz robić po pracy, w jaki sposób będziesz się dobrze bawił.

Jednocześnie … ile decyzji miałbyś wtedy do podejmowania! Gdybyś decydował o wszystkim co się wydarzy w Twojej przyszłości, to cały dzień tylko byś podejmował decyzje.

A co gdybyś się pomylił? Może ta wymarzona praca po jakimś czasie okazałaby się bardzo stresująca i miałbyś jej dość? A co gdybyś sam już nie wiedział czego chcesz i nie mógłbyś się zdecydować, co ma się wydarzyć?

Nawet gdybyś umiał logicznie i umysłowo decydować o swojej przyszłości, Twoje życie wcale nie wyglądałoby tak super-szczęśliwie jak Ci się z początku wydaje 🙂 W końcu ile razy czegoś chciałeś a potem okazało się to do bani? Albo ile razy coś Ci się logicznie wydawało do bani, ale bardzo pozytywnie Cię zaskoczyło? Pomyśl:

Czy na pewno chciałbyś kontrolować swoją przyszłość logicznym myśleniem?

Nie sądzę żeby logiczny umysł sprostał temu zadaniu. Kosztowałoby mnie to sporo stresu, a nie każdy mój wybór byłby dla mnie dobry. Logicznie rzecz biorąc, powinienem być teraz na porządnych studiach i pisać magisterkę, a nie artykuły o rozwoju osobistym.

Logika to wyciąganie wniosków. Bazuje więc na doświadczeniach z przeszłości. Logika nie jest więc w stanie stworzyć niczego nowego. Jest jedynie w stanie dojść do tego, dlaczego coś się stało. Potrafi coś wyjaśnić, ale nie stworzyć.

Całe szczęście, że Twoją przyszłością nie steruje więc logika! Ciesz się, że nie musisz martwić się, kombinować  i układać swoją przyszłość.

No właśnie … przede wszystkim jednak UŚWIADOM SOBIE że nie musisz martwić się, kombinować i układać swoją przyszłość.

Ile razy zamartwiałeś się swoją przyszłością i przejmowałeś się tym, że nie wiesz co zrobić? Ile godzin życia, ile zdrowia i energii spędziłeś próbując bezskutecznie kontrolować swoją przyszłość logicznym umysłem?

Niepotrzebnie! Logika wcale nie jest Ci potrzebna żeby nawigować swoim życiem. Jasne, jest przydatnym narzędziem do podejmowania decyzji na podstawie zgromadzonych doświadczeń i informacji.

Często jednak brakuje Ci informacji i logika nie wie co wtedy zrobić.  I co wtedy robisz? Martwisz się i stresujesz, że nie wiesz w którą stronę pójść?

Rozluźnij się wtedy, uśmiechnij szeroko i pójdź za prawdziwą siłą, która układa Twoją przyszłość w idealny sposób:

Intuicja Ci doradzi i przez życie poprowadzi! 🙂

A co to jest intuicja? Przede wszystkim, to NIE JEST jest ten głos w Twojej głowie który podpowiada Ci „weź jeszcze Snickersa i paczkę chipsów” gdy jesteś w sklepie. Pamiętaj żeby rozróżniać swoje dialogi wewnętrzne od prawdziwej intuicji. Różnica jest oczywista, wystarczy że zwracasz na nią uwagę.

Prawdziwa intuicja jest sposobem, w jaki Twój Wyższy Umysł (można powiedzieć, umysł Twojej nieśmiertelnej duszy) komunikuje się z Twoim ziemskim umysłem.

[sws_yellow_box box_size=”500″] Mówiąc bardziej naukowo, szyszynka w Twoim mózgu jest odbiornikiem fal elektromagnetycznych o bardzo wysokich częstotliwościach i potrafi je zamieniać na procesy chemiczne. Jest to część mózgu dzięki której niematerialna, energetyczna dusza komunikuje się z „materialnym” ciałem i mózgiem. [/sws_yellow_box]

Wyższym Umysłem widzisz swoje życie dużo szerzej. Patrzysz ponadczasowo i widzisz dokąd prawdopodobne przyszłości Cię doprowadzą. Rozumiesz co Cię w życiu pasjonuje i czego chcesz na ziemi doświadczać. Dlatego cały czas wysyłasz do swojego ziemskiego umysłu wskazówki, które najprostszą i najbezpieczniejszą drogą doprowadzą Cię do najbardziej pasjonujących i wkręcających doświadczeń.

Ziemskim, logicznym umysłem odbierasz te wskazówki od Wyższego Umysłu za pomocą intuicji. I co robisz z tymi wskazówkami? Co? Jak znam życie, oceniasz je logicznie! Patrzysz z bardziej ograniczonej persektywy i stwierdzasz „to nie ma sensu, to przecież jest nielogiczne”.

Twój Wyższy Umysł jest jak facet stojący na wzgórzu, a logiczny umysł jest facetem idącym przez dolinę.

– Skręć w prawo i idź na około, bo bagno przed tobą! – krzyczy Wyższy Umysł, ostrzegając przed zagrożeniem które widzi.

– Idę prosto to szybciej dojdę do celu! – odpowiada logiczny umysł.

Siedząc w dolinie nie widzi bagna, bo mu drzewa przysłaniają. Zamiast słuchać przewodnika, który widzi więcej, śmiało idzie prosto. Po chwili utyka w bagnie i dojście do celu zajmuje mu dwa razy dłużej, niż gdyby poszedł na około.

No więc, jak w intuicyjnie kontrolować swoją przyszłość?

Idź za głosem intuicji. Prawdziwy sygnał od Wyższego Umysłu rozpoznasz po tym, że wraz z nim przychodzi uczucie pasji, podekscytowania do zrobienia czegoś. Innymi słowy, w każdym momencie swojego życia rób to, co najbardziej Cię przyciąga i pasjonuje.

Jeśli czujesz niewytłumaczalną logicznie chęć zrobienia czegoś, wstań i zrób to teraz! Nie przekładaj tego na później logicznymi wymówkami typu:

 • Nie uda mi się
 • Nie da się na tym zarobić kasy
 • Co inni sobie o mnie pomyślą

Olej te logiczne wymówki i zrób to, do czego ciągnie Cię intuicja. Ja w taki właśnie sposób  żyję od kilku lat. Własnym doświadczeniem ręczę za to, że podążając za intuicją faktycznie omijasz bagna i docierasz do celu najlepszą drogą z możliwych.

Czasem ta „najlepsza” droga może się logicznie wydawać trudniejsza lub dłuższa. Zwróć jednak uwagę czego się na tej drodze nauczyłeś i czego doświadczyłeś.

[sws_green_box box_size=”500″]

Idealnym przykładem jest kurs EmoTechniki, który kiedyś stworzyłem i nigdy go nie opublikowałem.

Przede wszystkim – poszedłem za swoją intuicją i zacząłem działać zamiast „czekać na odpowiednią chwilę” jak to wielu ludzi robi, gdy chce zacząć pracę, która ich pasjonuje.

Stworzyłem kurs Emotechniki podążając za swoją intuicją – jednak skoro go nie opublikowałem to mógłbym logicznie stwierdzić, że marnowałem czas… Czy aby na pewno? Dzięki stworzeniu EmoTechnik nauczyłem się tworzyć dobre kursy multimedialne. Teraz mój drugi kurs AntyStres System jest niesamowicie dobrze zrobiony i dopracowany.Wypuszczę go w najbliższych miesiącach, do zrobienia jest jeszcze tylko marketing.

Logicznie mógłbyś powiedzieć że najszybszą drogą do celu byłoby zabranie się od razu za AntyStres System i nie marnowanie czasu na EmoTechniki. Jednak nauki wyciągnięte z tworzenia EmoTechnik okazały się bezcenne dla tworzenia dalszych kursów multimedialnych. [/sws_green_box]

Idź za swoją pasją! Chętnie nauczę Cię więcej o tym jak podążać za swoją pasją w artykule – Jak podążać za inspiracją i odkryć radość z życia metodą OZI?

Wtedy dopiero kontrolujesz swoją przyszłość w 100%. Robisz to za pomocą swojego Wyższego Umysłu – czyli tego narzędzia, które faktycznie od tego jest, żeby planować i tworzyć przyszłość.

 

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
Julita - 02/10/2013 Reply

Podoba mi się 🙂

  Jolanta - 12/07/2015 Reply

  Pzdr OK

irek - 19/12/2013 Reply

Dziękuję Rafał za tą wypowiedź dla mnie jest niesamowita i bardzo celne
spostrzeżenia.
Brakowało mi takiej nauki.
oceniam to z perspektywy przeżytych lat (64).
Zawsze się boksowała we mnie logika z intuicją co do przeszłośći, teraźniejszości jak i przyszłości.
Rób to co robisz jesteśw tym dobry.
Wielki sukces podziwiam.

Irek - 19/12/2013 Reply

bardo dobre

Marcin - 27/04/2015 Reply

Cześć Rafał, zgadzam się z tym co piszesz. Ostatnio dużo czytam na temat Świadomości i fizyki kwantowej (a może już nie kwantowej) i są podejrzenia, że rzeczywiście Świadomość jest czymś poza naszym mózgiem. Polecam Hameroff’a https://www.youtube.com/watch?v=1d5RetvkkuQ , oraz cykl filmów Holographic Universe (też na youtube). Z drugiej strony wiele spraw pozostaje, jak się wydaje, w zupełnym oderwaniu od tej koncepcji Wyższej Świadomości, jak np. ogrom cierpienia ludzi i zwierząt „niewinnych” jak również odpowiedzialność i przeciwstawianie się „intuicji” w imię odpowiedzialności i dobra innych ludzi, w imię wartości etycznych i moralnych. Np. intuicyjnie mam ochotę uciec do lasu i żyć w sposób prymitywny, ale konsekwencje tego czynu będą dramatyczne nie tyle dla mnie co dla moich bliskich ;). Ciekawą sprawą jest to jak Świadomość Wyższa kieruje całością, a nie jednostką.., Ciekaw jestem Twoich opinii.
Pozdrawiam,

Keit - 15/01/2016 Reply

Rafał i Marcin super wypowiedź przeczytana z moich myśli…. etc
Jestem z innej planety….Trudno dostosować się do tego prymitywnego ludu….

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down