Jak uleczyć złamane serce 3. Najgłupszy błąd popełniany po rozstaniu

Googlując haso „złamane serce” i patrząc na znajomych zauważyłem duży błąd popełniany przez ludzi ze złamanym sercem.

Wpisz w google złamane serce. Zobacz jak wiele tam jest wierszyków o złamanym sercu, opisów na gg, smsów itp. Skąd to się bierze? 10 000 polaków miesięcznie wyszukuje to w google. Po co?

Otóż, wielu ludzi ze złamanym sercem niepotrzebnie karmi swoje negatywne emocje na przeróżne sposoby:

 • rozpamiętują swoją tęsknotę podczas samotnych wieczorów w domu
 • wrzucają sobie smutne opisy na gg i piszą smutne smsy do znajomych
 • słuchają smutnej muzyki z tekstem a’la „zostawiłaaaś mnie Aśkaaa, tak bardzo cię kochałeeem, bez ciebie życie nie ma sensuuuuuu”

Jak myślisz, co się dzieje, gdy karmisz i kultywujesz złamane serce? Myślisz, że ktokolwiek je w ten sposób uleczy i ruszy dalej ze swoim życiem?

Ha  😉 Nikt jeszcze nigdy nie stał się na tyle biedny, aby się wzbogacić. Pakując do swojego życia więcej smutku, staniesz się tylko i wyłącznie smutniejszy. Opisałem to dokładnie w poście Chcesz czerpać radość z życia? To przestań otaczać się szarością!

Chcesz uleczyć złamane serce? To przestań otaczać się tęsknotą!

Jeśli chcesz być szczęśliwy, otocz się szczęściem! Kultywuj je. Rozejrzyj się:

 • Jakie masz opisy na gg?
 • Jakiej muzyki słuchasz?
 • O czym opowiadasz ludziom, gdy się z nimi spotykasz?

Aby uleczyć złamane serce, zmień swoje opisy gg na takie, które pokazują jak chcesz się czuć. Tu masz link do cytatów, z których wręcz bije radość z życia. Wrzucaj sobie takie opisy. To jest ważniejsze niż myślisz – opis gg jest tym, co pokazujesz światu. Jeśli ogłaszasz całemu światu, że czujesz się dobrze, to podświadomie będziesz chciał być konsekwentny i faktycznie być szczęśliwym. To dodatkowa motywacja żeby cieszyć się życiem.

Jakie emocje przekazuje muzyka, której słuchasz? Jeśli nie są to emocje, które chcesz czuć na co dzień, to PRZESTAŃ jej słuchać. Wiem, że to fajna muza. Rozumiem to. Choćby jednak nie wiem jak dobra muza to była, zawsze możesz znaleźć dobrą muzę z pozytywnymi emocjami.

Mówię Ci to z doświadczenia, bo kiedyś słuchałem typowego rocka przepełnionego gniewem i buntem. Teraz przerzuciłem się na rock typu:

 • Queens – We will rock you
 • Bon Jovi – It’s my life
 • Tina Turner – Simply the best

I to też jest fajna muza. Wręcz podwójnie fajna, bo teksty sprawiają, że czuję się lepiej i mam power do działania.

Nie łam się, przełam się!

Jeśli zauważyłeś, że faktycznie kultywujesz w swoim życiu negatywne emocje, to czas zrobić pierwszy krok! Obiecuję Ci, że każdy kolejny krok będzie coraz łatwiejszy.

To tak, jakby ciężarówka Twoich emocji była teraz rozpędzona w kierunku złamanego serca, a Ty chcesz ją zawrócić w kierunku radości z życia, miłości i otwartości na ludzi. Z każdym krokiem w stronę tych pozytywnych emocji ciężarówka stopniowo zwolni, aż w końcu zawróci i zacznie przyspieszać do radości z życia.

Najłatwiejszy pierwszy krok to właśnie zmiana swojego otoczenia. Otocz się radością. Z początku mogą Ci się w głowie odzywać negatywne emocje, które kultywowałeś i mówić Ci „to nie działa, to jest bez sensu. Mój smutny opis na gg jest romantyczny a nie smutny!”.

Zaakceptuj te wymówki, uśmiechnij się do nich i zrób swoje mimo wszystko. Otaczaj się radością, a z każdą chwilą odczujesz jej coraz więcej. Zobaczysz!

I jeśli przeczytasz jakiś smętny opis na gg to powiedz znajomym o tym co tu napisałem. Wyślij im linka do tego posta. Mam szczerą nadzieję, że przemysł smętnych tekstów  i wierszyków w najbliższych latach upadnie 🙂

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
InataShinjitsu - 10/08/2014 Reply

Smutek i rozładowanie emocji jest czasem potrzebne a nawet bardzo. Szczególnie na początku. Wiem bo sama mam złamane serce, mimo że to ja kogoś zostawiłam. Powodów jest tyle że nie ma sensu wymieniać a mimo to kochałam te osobę nad życie. Dawałam szanse za szansą, a i tak dostawałam kopa w tyłek i serce za każdą psychiczną zdradą. Niemniej wiele rad zawartych w Twoich postach jest awykonalnych. Co z Tego, że będę szukała kogoś kto mi się spodoba? A co, jeśli sama nie należę do osób ładnych i mam problem z poznaniem nowych ludzi? I często jestem odrzucana? To mnie pogrąży.
Dobra rada z tym idealizowaniem byłego ukochanego. To pogrąża i dlatego powinno się od tego uciekać. Ciężko, ale trzeba. Ale co, jeśli się obwinia o wszystkie błędy popełniane przez byłego partnera ? Bo w końcu może gdybym była inna bardziej się starała, to może by nie pisał z innymi, nie oszukiwał nie kłamał? To siedzi w psychice i jeśli ktoś ma też kompleksy to mimo, że mial rzetelne powody do zerwania, to czuję się winny. Pyta wtedy : „co robiłem nie tak, że ta osoba była wobec mnie nieszczera,?” Ja, choć wiem, że nie byłam idealną dziewczyną, to mam świadomość, że on już taki był i nic go nie zmieni. A mimo to się obwiniam.

ppp - 21/09/2014 Reply

Dobry tekst, naprawdę mi pomógł.
Inata – zgadzam się z Tobą, że zupełnie bez smutku i żalu się nie da. Ale w pewnym momencie faktycznie pojawia się samobiczowanie i jakieś rozmiłowanie w rozdrapywaniu ran. A to nikomu nie pomoże ani niczemu nie pomoże.
Mnie chłopak zostawił po 4 latach dla innej, prawdę pisząc, już czułam, że wychodzę na prostą, kiedy on popsuł wszystko proponując spotkanie, na które się, niestety, zgodziłam… i znów smętne piosenki, popłakiwanie po kątach… On mnie zranił bardzo, ale to nie znaczy, że teraz mam sobie sama dokopywać. Myślę, że wyciąganie wniosków ze związku i patrzenie na to, co samemu można poprawić w przyszłości – tak, ale dopiero wtedy, gdy minie ten okres bólu. Na tym etapie i tak nie jest się obiektywnym i warto to sobie uświadomić.

alaaaa - 28/03/2015 Reply

Ja po rozstaniu nie mogłam się pozbierać. Dopiero dzięki urokowi miłosnemu ze strony urokmilosny24.pl odzyskałam faceta. Znow jestem szczęśliwa.

Teta - 22/08/2015 Reply

A co jeśli ból nie mija już kilka miesięcy……………a co jeśli kocham go ponad życie? Jak mam sobie poradzić……nikt nie potrafi mi pomóc nawet psycholog….nie wiem już co mam robic, nic mnie nie cieszy w tym smutku….leki też nie pomagaja

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

 • check
  Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
 • check
  Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
 • check
  Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down