Podziel się tym ze znajomymi na Facebooku!

Jak uleczyć złamane serce 2. 5 szybkich sposobów na złamane serce

Te 5 szybkich sposobów to najlepsze rady, jakie znam. Chętnie dałbym je przyjacielowi, który chce uleczyć swoje złamane serce. Przez Internet więc daję je Tobie. Skorzystaj z nich najlepiej jak potrafisz – naprawdę działają. Sprawdziłem na sobie i pytałem innych.

1. Zainteresuj się kobietami lub facetami, którzy Ci się podobają

Przy złamanym sercu często powstaje w głowie blokada pod tytułem „Ona jest jedyną kobietą na świecie, z którą mogę być szczęśliwy”. To jest absolutna bzdura, tylko że dopóki masz złamane serce, wierzysz w to.

Uświadomienie sobie, że jest masa kobiet tak bardzo wyjątkowych jak ta jedna (albo mężczyzn jak ten jeden) to pierwszy krok dalej na dalszej drodze życia uczuciowego. Zrób ten krok, a potem następny i następny aż dojdziesz do nowej relacji z jeszcze bardziej wyjątkową osobą.

Załóż konto i profil na serwisie randkowym takim jak sympatia.onet.pl. Zacznij przeglądać profile osób, które szczerze Ci się podobają. Zrób to nawet nie po to, żeby kogoś poznać.

Przeglądaj te profile po to, żeby uświadomić sobie, że istnieją na świecie kobiety/faceci, których chciał(a)byś poznać. Istnieją ludzie, którzy Cię interesują pod kątem relacji intymnej. To Ci otworzy oczy, że na jednej kobiecie/jednym facecie świat się nie kończy.

Z resztą, przeglądanie profili jest ciekawe, zabawne i interesujące samo w sobie. Na dodatek, uleczy złamane serce 🙂

2. Wypisz wady osoby, z którą się rozstałeś

Bardzo często żal po rozstaniu i tęsknota niepotrzebnie się potęgują, gdy idealizujesz tą osobę. Czasem tak jest, że gdy tęsknisz, to myślisz o tym jaka tamta osoba była wspaniała, ile wniosła do Twojego życia i jak bardzo Ci jej brakuje. Zapominasz o wadach, które na pewno też ma.

Takie idealizowanie jest bardzo niezdrowe dla Twojego złamanego serca. Jeśli uważasz osobę, z którą już nie jesteś, za taki super ideał, to tracisz motywację do poznawania nowych ludzi. Zakładasz, że nikt nie będzie już taki idealny. I wiesz co? Masz rację! Nikt nie będzie idealny, i tamta osoba też nie była!

Przypomnij sobie o tym, wypisując jej wady. Tak, koniecznie na piśmie. Wypisane myśli są dużo mocniejsze, niż myśli pojawiające się na ułamek sekundy w głowie. Wypisując 10 wad tej osoby uświadomisz sobie, że ona była zwyczajna i możesz poznać kogoś innego. To pomaga!

3. Doktor czas

Dostałem tą radę od przyjaciółki, która poradziła sobie z rozpadem związku. Doktor czas uleczy Twoje złamane serce. Tylko daj mu … czas!

A najlepiej jakbyś ten czas sobie czymś zapełnił. Nie miej czasu na rozpamiętywanie – znajdź intensywną pracę i intensywne hobby po godzinach. Według mnie najlepsze uniwersalne hobby po godzinach to:

4. Zacznij uprawiać sport

Najgorsze co możesz zrobić po bolesnym rozstaniu to siedzieć w domu przed telewizorem i rozmyślać o tej osobie. Znajdź swój ulubiony sport i trenuj do granic wytrzymałości. Dzięki temu:

  • Poprawisz swoje zdrowie i kondycję fizyczną
  • Ruch ciała pomaga przetrawić i przejść przez negatywne emocje (to jest naukowo udowodnione, emocje są przechowywane w mięśniach i gdy się ruszasz, to zablokowane emocje również mogą przepłynąć przez Twoje ciało)
  • Masz jakieś wkręcające zajęcie, więc nie masz czasu siedzieć i się przejmować tym co było
  • Kto wie – może poznasz w siłowni kogoś fajnego? 🙂

Naprawdę polecam! Ćwiczenia fizyczne, szczególnie aerobowe takie jak bieganie i kolarstwo, są NAJLEPSZYM lekarstwem na smutek.

5. Zrozum waszą relację i rozstanie z JEJ/JEGO perspektywy

Czasem po rozstaniu ludziom chodzą po głowie pytania typu „nie rozumiem, dlaczego on(a) mi to zrobił(a)?”. Czas abyś zrozumiał. Zrozumienie uleczy Twoje złamane serce, uwolni Cię od gniewu i dezorientacji.

Wyobraź sobie, że jesteś tą drugą osobą. Poczuj się nią. Myśl jak ona. Zobacz, jak wasza relacja wyglądała z perspektywy tej osoby. Zobacz co myślała i jak się czuła podejmując te decyzje, które podjęła.

Brzmi dziwnie? Według mnie, z tych pięciu szybkich sposobów, zrozumienie drugiej osoby uleczy najwięcej złamanych serc.

Obyś nigdy nie musiał skorzystać z żadnego z tych sposobów 🙂

PS. Pamiętaj również aby uniknąć Najgłupszego Błędu Popełnianego Po Rozstaniu – kliknij aby przeczytać!

About the Author Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Zostaw Komentarz:

3 comments
Napisz odpowiedź

5 minut inspiracji i motywacji wzbogaci Twój każdy dzień!

Zapisz się po biuletyn "Danie Dla Duszy" aby codziennie otrzymywać inspirujące artykuły, które poprawią Twoje samopoczucie i zapewni ciągły rozwój!

  • Energia Chi
  • Starożytna mądrość
  • Rozwój osobisty
  • Rozwój duchowy
  • Sekret bezwarunkowego szczęścia
  • Prawo Przyciągania

Na jaki email chcesz otrzymywać codzienną inspirację: