Jak Czerpać Radość z Życia – Moje 3 Ulubione Sposoby

Czasem wciągnięty w rytunę pracy, gier, szkoły, filmów, znajomych zapominam o najważniejszym. Raz na jakiś czas muszę powiedzieć sobie „STOP! Po co ja to wszystko robię?” i przypomnieć sobie o tym, by czerpać radość z życia.

Żeby cieszyć się życiem każdego dnia, mam swoje ulubione nawyki czerpania radości z życia. Są to czynności, które powtarzam bardzo często. Budzą mnie one z codziennej rutyny i otwierają serce na radość z życia.

Ty też powinieneś mieć takie pozytywne nawyki. Dostarczą Ci one mnóstwo przyjemności każdego dnia. Rób coś dla siebie! W końcu, jak powiedziałem w tym nagraniu Samoocena Ponad Sufit – Jesteś Najważniejszą Osobą Swojego Życia!

Pisząc o swoich sposobach na czerpanie radości z życia mam nadzieję, że podsunę Ci pomysły na Twoje własne.

1. Spacer wśród natury

Uwielbiam spacerować wśród zielonych drzew i pięknych kwiatów, wdychać powietrze przepełnione życiem i naturą. Na szczęście ostatnio mieszkałem w pobliżu dużego parku, a teraz przeprowadziłem się na zielone obrzeża Wrocławia. Natury i kwiatów wokół mnie pełno!

Spaceruję powoli, często zatrzymując się aby dotknąć jakieś drzewo albo powąchać jakiś kwiatek. Przebywając z roślinami nauczyłem się doceniać ich piękno i energię życiową.

Taki 10-minutowy spacer cudownie mnie relaksuje, regeneruje moje siły do dalszej pracy na komputerze i wypełnia moje serce radością z życia. Jeśli nigdy nie spacerowałeś  wśród natury dla czystej przyjemności z tego płynącej – koniecznie spróbuj!

2. Żonglowanie do muzyki

Uwielbiam żonglować do swojej ulubionej muzyki. To mnie cieszy znacznie bardziej, niż siedzenie i słuchanie muzyki, lub żonglowanie  w ciszy. Mix muzyki i ulubionego sportu jest bardzo smakowitym daniem.

Dlaczego żonglowanie? Ponieważ poprawia koordynację między rękami i oczami. W rezultacie, lewa i prawa półkula mózgu lepiej ze sobą współpracują. To wzmacnia odporność ciała, podnosi inteligencję i poprawia samopoczucie. Poza tym, to wybitnie dobra zabawa 🙂

Jeśli masz swój ulubiony sport, trenuj go w swój ulubiony sposób! Rób sobie treningi „dla przyjemności”, niekoniecznie nastawione na intensywność i rezultaty. Biegaj z muzyką. Tańcz. Ćwicz sztuki walki. Rzucaj do kosza. Baw się!

3. Przygody w wyobraźni

Ile razy na nudnych spotkaniach i wykładach odpływałeś swoją wyobraźnią do sytuacji, które nigdy się nie wydarzyły i prawdopodobnie nie wydarzą?

Skoro możesz bezmyślnie błądzić w wyobraźni, to możesz również robić to celowo. Wyobrażaj sobie przygody, których chcesz doświadczyć.

Zobaczysz, że po kilkunastu razach Twoje wyobrażenia staną się coraz bardziej realistyczne – z dźwiękami i odczuciami – aż Twoja wyobraźnia stanie się lepsza, niż kino 3D.

Czasem przywracam nudnym chwilom radość z życia wyobrażając sobie, że biegam po zielonych łąkach, skaczę z samolotu na paralotni czy tańczę z piękną kobietą. Możesz doświadczyć wszystkiego, co tylko chcesz. Pytanie pozostaje tylko jedno:

Czemu wcześniej o tym nie pomyślałeś? Pomyśl ile radości z życia mógłbyś doświadczać w swojej wyobraźni…

Jasne, to się nie dzieje naprawdę. Ale poczujesz to naprawdę  🙂

Czasem radość z życia zawiera się w tak małych rzeczach jak spacer wśród natury. Jeśli nie potrafisz jeszcze w pełni podążać za swoją inspiracją – jak uczę w serii Ty Też Odkryjesz Radość z Życia – to zacznij od małych zwyczajów, które cieszą Cię  każdego dnia!

Rafał Dudek

Rafał to młody człowiek, który w ciągu kilku lat przemienił swoją huśtawkę dobrych i złych nastrojów w wewnętrzną równowagę i prawdziwe spełnienie. Teraz dzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniami, abyś Ty również każdego dnia budził się z uśmiechem na twarzy i sercem szybciej bijącym z podekscytowania.

Click Here to Leave a Comment Below
Małgorzata - 24/12/2015 Reply

Witam mam pytanie co do techniki filmu jednej z najlepszych technik moim zdaniem A mianowicie jak zdobyć samokontrolę nad tym tak by głupie bezproduktywne myśli filmy które stały się nawykiem i czasem wręcz przynoszą szkody Zamienić na coś dobreg Może masz jakomś metodę pozdrawiam

Leave a Comment:

Uwolnij się od wewnętrznych blokad samodzielnie:

  • check
    Poznasz 3 Fundamenty Wolności Emocjonalnej, które odblokowały mi drogę do wymarzonej kariery!
  • check
    Przeprowadzę Cię przez proces, w którym uwolnisz się od blokady lub powracających emocji w 10 prostych krokach.
  • check
    Zdradzę Ci przepis na przepracowanie traum z przeszłości bez wydawania tysięcy złotych na pół roku terapii.
chevron-down