Danie dla Duszy – Archiwum: tydzień 2

[accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie dla Duszy #8 – Natura”]

Ptaki śpiewają. Czy widziałeś kiedyś ptaka, który ma niskie poczucie własnej wartości i za bardzo stresuje się, żeby śpiewać? Ptaki po prostu śpiewają, bo taka jest ich natura.

Kwiaty kwitną. Czy widziałeś kiedyś kwiat, który wstydzi się zakwitnąć, bo co sobie inne kwiaty o nim pomyślą, przecież nie wypada? Kwiaty po prostu kwitną, bo taka jest ich natura.

Koty polują i leniuchują. Czy widziałeś kiedyś kota, który ciągle pracuję, bo nie zasługuję na chwilę relaksu? Koty wiedzą dokładnie, kiedy pracować i kiedy odpoczywać, bo taka jest ich natura.

Praktyka

Prostota, która panuje w świecie natury, jest wyrazem mistrzostwa i mógłbyś się wiele z niej nauczyć.

Czy wiedziałeś na przykład, że człowiek jest jedynym stworzeniem na ziemi, które ma problemy z erekcją i orgazmem?

Jesteśmy też jedynymi stworzeniami, które pracują gdy wiedzą, że powinny odpocząć, a potem cierpią na przemęczenie. Inne stworzenia robią to tylko w sytuacji zagrożenia życia, a my robimy to dla papierków w portfelu i cyferek na koncie.

Nie wspominając już o takich pomysłach, jak to co wypada i na co zasługujemy. Widziałeś kiedyś szczeniaka, który nie chce się bawić, bo nie wypada? Totalny absurd.

Przyjrzyj się decyzjom, które podejmujesz w ciągu dnia: co jesz, w jaki sposób dbasz o siebie, jak spędzasz wolny czas itp. Czy przychodzą Ci do głowy sytuacje, w których działasz wbrew swojej naturze?

Ucz się od natury. Nie kombinuj.

[/accordion_panel] [/accordion] [accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie dla Duszy #9 – Śmierć”]

W momencie śmierci, gdy dusza opuszcza ciało, zawsze ma wtedy wybór. Czy chcesz zakończyć to materialne życie, ruszyć dalej jako dusza? Czy chcesz wrócić, żyć dalej?

Jeśli dalej tu jesteś, to wybierasz żyć dalej. Jeśli ktoś, kogo znasz umarł, życie nie zostało tej osobie brutalnie odebrane. Ta osoba wybrała ruszyć naprzód w świat niematerialny.

Nawet, jeśli ciało tej osoby jest zniszczone w wypadku, to i tak masz wybór wrócić do bardzo podobnego życia w równoległej rzeczywistości, w której ten wypadek się nie wydarzył.

Bardzo możliwe, że Ty również już umarłeś. Po prostu wybrałeś wrócić i tego nie pamiętać, jak gdyby było to dla Ciebie tylko snem.

Praktyka

Dość ciężki fragment dzisiaj wysłałem. Aż nie bardzo wiem, co jeszcze powiedzieć. Przemyśl to.

Gdy ja po raz pierwszy intuicyjnie otrzymałem te informacje, przypomniało mi się w medytacji, że jako dziecko miałem wypadek. Byłem bardzo zdziwiony, że przeżyłem.

Wydaje mi się, że wtedy umarłem i zdecydowałem się wrócić do równoległej rzeczywistości, w której śmierć mnie ominęła o mały włos.

[/accordion_panel] [/accordion] [accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie Dla Duszy #10 – Umiejętność cieszenia się”]

Pomyśl o wszystkim, czego pragniesz: więcej pieniędzy, lepsza praca, bliższa relacja intymna.

Jeśli nie potrafisz cieszyć się w pełni tym co masz, to nie będziesz umiał cieszyć się w pełni tym, o czym marzysz.

Nie czekaj na spełnienie swoich marzeń, aby móc się nimi cieszyć. Ciesz się, a Twoje marzenia spełniają się w odpowiednim czasie.

Praktyka

Umiejętność cieszenia się jest niezależna od tego czym się cieszysz tak samo, jak umiejętność jedzenia jest niezależna od tego, co jesz.

Jeśli chcesz być bardziej szczęśliwym życiu to od dzisiaj trenuj swoją umiejętność cieszenia się.

Codziennie wybierz jedną pozornie przeciętną czynność i ciesz się nią w pełni. Może to być prysznic, wyjście do sklepu, zjedzenie obiadu.

Najlepiej gdyby było to powiązane z powodem który dajesz sobie w odpowiedzi na pytanie “ dlaczego jeszcze nie jestem w pełni szczęśliwy?”

Jeśli potrzebujesz pieniędzy, ciesz się bogactwem smaku w posiłku, który jesz. Jeśli potrzebujesz bliskości z ludźmi, ciesz się każdą rozmową z każdą osobą.

Zaangażuj się w pełni w ten trening, a zdziała on cuda w Twoim życiu!

[/accordion_panel] [/accordion] [accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie Dla Duszy #11 – Energia”]

Wszelkie wsparcie, każda pozytywna i uzdrawiająca energia jest do ciebie wysyłana w każdym momencie Twojego życia.

Jedyne, co musisz zrobić, aby doświadczyć energii, której potrzebujesz, to otworzyć się na nią z wdzięcznością i świadomością, że jest dla Ciebie dostępna.

Jeśli jakiś uzdrowiciel mówi, że wysyła Ci teraz energię i zaczynasz ją wtedy czuć, to nie czujesz jej dlatego, że zaczął wysyłać. Czujesz ją wtedy, bo zacząłeś się na nią otwierać.

Praktyka

Powyższy fragment powstał w kontakcie z energiami anielskimi. Zapytałem “ Jaka jest najważniejsza wiadomość którą powinienem przekazać?”. Oto ona.

Nie wierz mi na słowo, sprawdź to!

Uświadom sobie, że jest do Ciebie wysyła na piękna energia miłości. Zaproś ją do siebie i otwórz się na nią w pełni.

Dodatkowe materiały

Jeśli temat energii brzmi interesująco:

Zapraszam do kursu wycieczki w świat energii Chi

[/accordion_panel] [/accordion] [accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie dla Duszy #12 – Droga do Celu”]

Człowiek sukcesu spędza swoje życie zdobywając coraz wyższe szczyty.

Szczęśliwy człowiek spędza swoje życie ciesząc się każdą chwilą spaceru pomiędzy szczytami.

Obaj osiągają wiele. Pytanie brzmi: w jaki sposób wolałbyś osiągać swoje cele?

Praktyka

Stawianie celów i spełnienie swoich marzeń stało się ostatnio bardzo popularne. Wiele czytamy na temat tego jak dojść do celu.

Pamiętaj jednak, że dużo ważniejsze jest, abyś doszedł do celu w odpowiedni sposób.

Możesz zbudować dochodowy biznes męcząc się i stresując cały rok. Bardzo jednak prawdopodobne, że byłbyś w stanie zbudować ten sam biznes w półtora roku w przyjemny, zdrowy i spokojny sposób.

Zastanów się teraz w jaki sposób chciałbyś dążyć do swoich celów. Przecież droga do celu zajmie Ci dużo dłużej, niż cieszenie się z osiągnięcia.

Upewnij się, że sama droga będzie dla Ciebie tak przyjemna i fascynująca, jak tylko jest to możliwe, bo gdy już osiągniesz swój cel, zaraz wyruszysz w drogę do kolejnego.

Dla przykładu, obiecałem Ci cotygodniowe archiwum ze wszystkimi fragmentami Dania dla Duszy. Nadal tego archiwum nie stworzyłem, bo dotarło do mnie jak bardzo musiałbym użyć do tego swoich kontuzjowanych rąk.

Moim celem jest stworzenie dla Ciebie wartościowego kursu, ale wolę by mi to zajęło dłużej i nie kosztowało zdrowia.

Dążenie do celu ślepo i za wszelką cenę wygląda super tylko na hollywoodzkich filmach.

Zamiast kombinować z produktywnością i efektywnością zastanów się jak mógłbyś pracować i uczyć się w najbardziej fascynujący i zabawny sposób.

[/accordion_panel] [/accordion] [accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie dla Duszy #13 – Uniwersytet  Życia”]

Ziemia jest uniwersytetem, a nie przedszkolem życia. Przychodzą tu najbardziej zaawansowane, najmądrzejsze dusze aby doświadczyć ogromnej ciemności i przekształcić ją w światło.

Istoty z całego wszechświata patrzą na nas i myślą “Jeśli oni dają radę żyjąc z tyloma ograniczeniami, to my też możemy!”

Mało które miejsce we wszechświecie sprawia, że aż tak zapominasz kim naprawdę jesteś i doświadczasz tylu ograniczeń.

Przychodząc na Ziemię podjąłeś się ogromnego wyzwania i możesz być z siebie dumny, że potrafisz tak wielkie ograniczenia i ciemność przezwyciężyć i przekształcić w światło.

Źródło: Bashar

Ten fragment cudownie rozprasza iluzję, że my na Ziemi jesteśmy prymitywni i zacofani w porównaniu do istoty z innych planet i innych wymiarów (jeśli wierzysz w takie rzeczy).

Sposób, w jaki zapominasz kim jesteś w procesie inkarnacji, jest naprawdę unikalny i wyjątkowy.

Pomedytuj nad tym, a być może tak jak ja zaczniesz sobie przypominać, jak to było zapomnieć i jak to było zanim zapomniałeś przychodząc na ziemię.

[/accordion_panel] [/accordion] [accordion auto_height=”false” ui_theme=”ui-smoothness” collapsible=”1″ active=”1″][accordion_panel title=”Danie dla Duszy #14 – Dawanie i zasługiwanie „]

Mówicie nieraz: „dam chętnie, ale tylko tym, którzy na ta zasługują”.

Czy mówią tak drzewa w waszym sadzie i stada wśród łąk?

Oddają wciąż, aby żyć, bo zatrzymywać dla siebie znaczy zginąć.

Zaprawdę ten, który godzien jest daru dni swoich i daru nocy, godzien też jest i wszystkiego, co byście mogli mu dać.

A ten, co zasługuje, aby pić z oceanu życia, zasłużył też sobie by czarę swą napełnić w naszym małym strumieniu.

[…]

Bacz wpierw abyś sam stał się godzien być ofiarodawcą, narzędziem i ręką, co darzy.

Bo w istocie to życie daje życiu, a ty, co się mniemasz być dawcą, jesteś jeno świadkiem.

Źródło: “Prorok” – Khalil Gibran

Praktyka

Zwróć też uwagę na drugie znaczenie tego fragmentu: czy wydaje Ci się czasem, że na coś nie zasługujesz?

Jeśli zasługujesz na to, aby istnieć, to zasługujesz na wszystko co najlepsze 🙂

Poprzez lata rozwoju osobistego stawałem się coraz mądrzejszy. Poprzez lata rozwoju duchowego uświadomiłem sobie, że na pewne rzeczy nigdy nie będę wystarczająco mądry.
Decydowanie kto na co zasługuje jest jedną z tych rzeczy. Nigdy nie będziesz w stanie tego stwierdzić. Nikt nie jest na tyle mądry oprócz siły, która stworzyła cały wszechświat i uznała, że zasługujesz na absolutnie wszystko.

[/accordion_panel] [/accordion]